PWSZ przed nowym rokiem akademickim

PWSZ przed nowym rokiem akademickim

Niż demograficzny uczelni nie straszny – Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Suwałkach w roku akademickim 2016-2017 uruchamia wszystkie stacjonarne kierunki studiów, znajdujące się w ofercie kształcenia.

To duży sukces i powód do domu, bo niemal wszystkie uczelnie w kraju borykają się z problemami naboru i niżem demograficznym. Nam studenci jednak zaufali.

Dzięki temu 3 października próg uczelni po raz pierwszy przekroczy ponad pół tysiąca studentów pierwszego roku. Najbardziej oblegane okazały się: Bezpieczeństwo wewnętrzne, Pielęgniarstwo, Filologia angielsko-rosyjska, Ratownictwo medyczne oraz Transport.

Dużym sukcesem okazał się też nabór na studia magisterskie (II stopnia), gdzie zarówno Bezpieczeństwo wewnętrzne, jak i Ekonomia może pochwalić się znakomitym wynikiem rekrutacji. Powodem do zadowolenia jest też wynik naboru na popołudniowe studia stacjonarne, skierowane do osób powyżej 30-go roku życia. Przypomnijmy, że w tym trybie kilkudziesięcioosobowa grupa będzie studiowała na kierunku Filologia angielsko-rosyjska.

W roku akademickim 2016/2017 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach w sumie będzie studiowało ponad 1,5 tysiąca osób. Uczelnia może pochwalić się też ponad 50 studentami z zagranicy, głównie z Litwy, Białorusi i Ukrainy.

Uroczysta inauguracja roku już 6 października.

Źródło: Dawid Harasim, Rzecznik prasowy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach

Top