Projekty do SBO 2021

Projekty do SBO 2021

31 projektów zgłosili suwalczanie do Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 r. na łączną kwotę 7 308 755,79 zł. To ósma edycja SBO.
W kategorii projekty duże zgłoszono 7 propozycji, w tym m.in.: parking meczowy przy ul. Grunwaldzkiej, Bike Park przy ul. Stanisława Moniuszki czy Suwalski Street Land – I etap (remont skateparku i budowa strefy do streetballa) na terenie Zalewu Arkadia.
Najwięcej bo 13 projektów wpłynęło w kategorii małe. Wśród nich znalazły się m.in: odtworzenie pomnika generała Józefa Dwernickiego na terenie dawnych koszar przy ulicy gen. K. Pułaskiego, Suwałki bez komarów! Montaż wież lęgowych dla ptaków jerzyków – pogromców komarów, Suwałki – napis świetlny przestrzenny 3D na suwalskich bulwarach.
Wśród 11 projektów złożonych w kategorii kulturalne lub społeczne zgłoszono m.in. projekty: Blues&Rock w Suwałkach – 30 lat zespołu Night Come w Suwalskim Fun Clubie Bluesa, GAJ W CENTRUM – ekologiczna oaza między ul. Reja i Pułaskiego, POUKŁADAJ SOBIE RAKA!
Dodatkowo, w tym roku jest możliwa realizację projektów na terenie suwalskich placówek oświatowych w kategorii kulturalne lub społeczne. Podobnie, jak w poprzednich latach do wykorzystania w ramach SBO jest 2,6 mln zł.
– Przez ostatnie lata idea Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego w naszym mieście bardzo się rozwinęła i cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony mieszkańców. Oddajemy w ręce suwalczan realne pieniądze i to oni najlepiej wiedzą czego im brakuje w najbliższym otoczeniu do dobrego życia – stwierdził Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.
Do 26 czerwca propozycje mieszkańców zweryfikuje 19-osobowy Zespół ds. Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego. Zespół oceni projekty pod względem formalno-prawnym, możliwości realizacji oraz możliwości zabezpieczenia w budżecie na kolejne lata ewentualnych kosztów, które projekt będzie generował. 29 czerwca zostaną ogłoszone wyniki weryfikacji złożonych projektów. Głosowanie nad propozycjami zacznie się 14 września i potrwa do 2 października. Zachęcamy do głosowania elektronicznego. Wyniki będą ogłoszone 26 października.

SBO 2020
Miasto Suwałki ogłosiło przetargi na dwa zwycięskie tzw. duże projekty Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego 2020. Zgodnie z ogłoszeniem do 30 listopada ma powstać hala pneumatyczna przy Szkole Podstawowej nr 6 im. A. Kujałowicz oraz wybudowany zostanie parking i zatoka autobusowa przy ogródkach działkowych w sąsiedztwie ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Top