Powróćmy jak za dawnych lat

Powróćmy jak za dawnych lat

26 maja w auli Zespołu Szkół nr 7 w Suwałkach w romantycznym  koncercie „Powróćmy jak za dawnych lat” wystąpił Teatr Muzyczny „Pasja”.

Nieprzypadkowo wybrano tę datę. Koncert dedykowany był głównie mamom, mimo to na widowni zasiadło sporo panów. Młodzi artyści z Gimnazjum nr 6 oraz Gimnazjum im. Marii Konopnickiej w Suwałkach zmierzyli się z bardzo trudnym repertuarem polskich piosenek lat 20-30 ubiegłego wieku. Trudnym,  bo  z jednej strony z piękną muzyką,  komponowaną m.in. przez mistrza przebojów Henryka Warsa jak „O’key, „Tylko ty”. Z drugiej, znanymi bo wykonywanymi przez gwiazdy tamtego czasu, „To Zula” śpiewaną przez Zofię Pogorzelską, „Trudno” wykonywaną przez Hankę Ordonównę, oraz innych piosenek śpiewanych przez Jadwigę Smolarską, Eugeniusza Bodo czy Mieczysława Fogga.

I trzeba przyznać, że młodzież wyszła z tej konfrontacji zwycięsko. Świetna ascetyczna scenografia, kostiumy a także dobór artystów do poszczególnych scenek, powodowały częste wybuchy śmiechu publiczności, mimo że śpiewano o zdradzie, odtrąceniu czy zawodzie miłosnym.

Artystyczny  sukces Teatru Muzycznego „Pasja” nie byłby możliwy bez „reżyserów” spektaklu: Urszuli Dec oraz Barbary Andryszczyk i Wiesławy Barszczewskiej.

Top