Piknikowo nad Arkadią. Galeria zdjęć.

Piknikowo nad Arkadią. Galeria zdjęć.

Były gry i zabawy sprzed lat, w których nagrodą były dawne smakołyki oraz biegi sztafetowe. Na zakończenie trzydniowych obchodów 100. rocznicy wyzwolenia Suwałk nad Zalewem Arkadia odbył się piknik rodzinny.

Dla najmłodszych było malowanie twarzy, pokaz baniek mydlanych, specjalna wersja gry planszowej – scrabble oraz gra  terenowa wokół zalewu Arkadia. Ponadto gry i zabawy z dawnych czasów przygotowane przez Bibliotekę Publiczną im. Marii Konopnickiej. Można było sprawdzić się w gonieniu fajerki, podziwiać widoczki w szufladzie czy pograć w gumy. Najbardziej wytrwali mogli otrzymać w nagrodę smakołyki sprzed lat czyli chleb z cukrem i śmietaną.

Wszyscy chętni mogli również skorzystać z bezpłatnych badań okulistycznych wykonywanych przez pracowników salonu Doktor Marchewka.  Ośrodek Sportu i Rekreacji  w  Suwałkach na sportowe zakończenie wakacji  zorganizował rywalizację sztafet.

Pogodne Suwałki KIDS – biegi najmłodszych

Najpierw na starcie stanęły dzieci, które miały do pokonania w sumie 660 m (3×220 m). „Siedmiu wspaniałych” bo tyle drużyn zgłosiło swój udział pokonało ten dystans w wyjątkowej atmosferze, a na mecie wszyscy otrzymali pamiątkowe medale. Nagrodzone zostały również trzy najlepsze sztafety w kategorii OPEN. Jako pierwsza linię mety przekroczyła drużyna LA OSiR Gołdap Kids Men (Iwo Januszkiewicz, Kuba Kochanowski, Wiktor Bitkowski), a tuż za nimi koleżanki z treningów LA OSiR Gołdap Kids Women (Karolina Wesołowska, Paulina Glińska, Ola Kasperuk). Na najniższym stopniu podium stanęła suwalska sztafeta pn. Zasapani w składzie Lena Butkiewicz, Igor Karczewski, Michał Przeborowski.

Pogodne Suwałki TEAM – zacięta rywalizacja o zwycięstwo

Następnie przyszła pora na główną rywalizację w biegach pn. Pogodne Suwałki TEAM. W tym wypadu już przed rozpoczęciem biegu można było być pewnym, iż rywalizacja będzie bardzo zacięta. Po pierwszej zmianie na pierwszą pozycję Wioskę Biegaczy wyprowadził Bartek Osior, a tuż za nim był Tadeusz Walendykiewicz reprezentujące zespół TEDE Team. Jednak już na kolejnych zmianach sytuacja uległa zmianie. Ostatecznie rywalizacja zakończyła się w odwróconej kolejności. Zwyciężyła drużyna TEDE Team, a na drugiej pozycji uplasowała się Wioska Biegaczy, która jednocześnie odniosła zwycięstwo w klasyfikacji MIXT. Na trzecim miejscu znalazła się drużyna pn. Wesoły Autobus. Natomiast najlepszą sztafetą żeńską okazała się grupa Ladies Run.

źródło: OSIR Suwałki

Top