Pierwszy „nakrętkomat”

Pierwszy „nakrętkomat”

3 grudnia w sąsiedztwie Biblioteki Publicznej im. M. Konopnickiej przy ul. Emilii Plater 33A ustawiony został pierwszy w Suwałkach „nakrętkomat” – czyli urządzenie do zbiórki plastikowych nakrętek. Zakup urządzenia w kształcie czerwonego serca sfinansował właściciel Hurtowni Elektrycznej „Elektromil”.

– To taka mała rzecz, niewielka inwestycja, ale rzecz ważna. Najistotniejsze jest to, że dzięki temu przedsięwzięciu można komuś pomóc. Cieszę się, że finansując kupno nakrętkomatu możemy wesprzeć tę inicjatywę oraz dopomóc osobom, które jej potrzebują – powiedział Zbigniew Ślaski, właściciel Hurtowni Elektrycznej Elektromil.

Dochód ze sprzedaży nakrętek wrzuconych do „nakrętkomatów” zostanie przekazany na cele charytatywne. Wkrótce w Pasażu Grande – Synthe ustawiony zostanie drugi „nakrętkomat”, który zakupiony został przez suwalskich radnych z klubu „Łączą nas Suwałki”. Jeżeli inicjatywa spotka się z zainteresowaniem ze strony suwalczan podobne urządzenia zostaną ustawione w innych częściach miasta.

 

Top