Od października ruszają nowe zajęcie rycerskie w SOK-u. Zapisy już trwają

Od października ruszają nowe zajęcie rycerskie w SOK-u. Zapisy już trwają

Szermierka historyczna, średniowieczne gry planszowe, dawne rzemiosła, zwyczaje i obyczaje oraz tańce i zabawy w duchu średniowiecza, te i wiele innych atrakcji  oferują nowe zajęcia w Suwalskim Ośrodku Kultury. Spotkanie organizacyjne już we wtorek i czwartek, 8 i 10 października. Zapraszamy wszystkie chętne do przeżycia przygody rycerki i rycerzy.

Zajęcia są adresowane do wszystkich, którzy chcą aktywnie i interesująco spędzić czas, nauczyć się władać mieczem lub piórem, interesują się historią, poszukują ciekawostek, jakich na próżno szukać w szkolnych podręcznikach. Fascynuje ich rekonstrukcja historyczna, archeologia dawne ubiory i rzemiosła oraz gry planszowe i rpg.
Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 10. roku życia oraz młodzieży i dorosłych. Spotkania mają charakter ogólnorozwojowy i promują zarówno sprawność fizyczną, jak i wiedzę historyczną oraz różnorodne aspekty kultury społecznej, artystycznej i duchowej średniowiecza. Ukierunkowane są na różnorodne aspekty kultury społecznej, artystycznej i duchowej średniowiecza, jak średniowieczny ubiór i życie codzienne; zwyczaje i obyczaje; średniowieczne gry planszowe, zabawy, tańce i formy spędzania czasu; kaligrafia; różne rzemiosła, a także nauczą się trudnej sztuki rycerskiej szermierki.
Zajęcia odbywać się będą w dwóch grupach wiekowych (10-14 lat, 15 lat +), dwa razy w tygodniu. W co drugim tygodniu będą to dwa razy zajęcia z szermierki historycznej, a w pozostałych tygodniach jeden raz z szermierki historycznej, i jeden raz dotyczące różnych innych aspektów historii i kultury materialnej, społecznej i duchowej średniowiecza (m.in. średniowieczny ubiór i życie codzienne; zwyczaje i obyczaje; średniowieczne gry planszowe, zabawy, tańce i formy spędzania czasu; kaligrafia; różne rzemiosła). Cykl zajęć zakończy pokaz nabytych umiejętności.
Najbardziej aktywni i spełniający warunki będą mogli przystąpić do grupy rekonstrukcyjnej, zakwalifikować się do wyjazdu na Bitwę pod Grunwaldem, obozować w obozie historycznym, uczestniczyć w atrakcjach, z bliska obejrzeć inscenizację bitwy, a w przypadku nieletnich wziąć udział w grunwaldzkim turnieju bojowym dla niepełnoletnich (wyjazd wiąże się z dodatkowym kosztem).
Planowane terminy zajęć: wtorki i czwartki, godz. 16:30-18:00 grupa 10-14 lat i godz. 18:30-20:00 grupa 15+ oraz dorośli. Spotkania informacyjne: 8 i 10 października. Liczba miejsc ograniczona!!!
Koszt uczestnictwa w zajęciach: 35 zł od osoby za miesiąc.
Spotkania organizacyjne we wtorek i czwartek, 8 i 10 października.
Top