O surowcach wtórnych w Suwałkach

O surowcach wtórnych w Suwałkach

W suwalskim Parku Naukowo – Technologicznym odbyła się dziś Międzynarodowa Konferencja Branży Surowców Wtórnych. Do Suwałk zjechali Przedsiębiorcy nie tylko z Litwy, ale również z Białorusi, którzy zajmują się gospodarką odpadami. Honorowym patronatem konferencję objął Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk, który również otworzył spotkanie.

– Odzyskiwanie surowców wtórnych oraz szeroko rozumiana gospodarka odpadami to jeden z najważniejszych obowiązków samorządu w Polsce. Od połowy 2013 r. w związku z tak zwaną rewolucją śmieciową to samorządy odpowiadają za odebranie odpadów od swoich mieszkańców. Miasto Suwałki wypracowało odpowiedni system, który z powodzeniem funkcjonuje w naszym mieście już od dłuższego czasu – powiedział na rozpoczęcie konferencji Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Do suwalskiego parku przyjechało blisko 130 przedsiębiorców zza wschodniej granicy. Powodem zorganizowania spotkania jest m.in. zainteresowanie zmieniającym się kierunkiem polityki odpadami w Polsce, a także ciekawymi rozwiązaniami wprowadzanymi przez polskie firmy w obszarze selektywnej zbiórki odpadami.

Poza dużymi firmami zajmującymi się zbiórką odpadów, do Suwałk przyjechali również przedsiębiorcy, specjalizujący się w konkretnym bardzo wąskim działaniu np. przerabianiu odpadów gumowych, elektronicznych, papierowych czy plastikowych.

Top