Nie sprzedawaj alkoholu nieletnim!

Nie sprzedawaj alkoholu nieletnim!

Przewodnicząca Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Suwałkach skierowała list do właścicieli i sprzedawców w punktach sprzedaży napojów alkoholowych z apelem o nie sprzedawanie alkoholu nieletnim. Oto jego treść:

Wakacje to czas relaksu i zabawy dla dzieci i młodzieży, ale nie każdy pomysł na zabawę jest dobry. Właśnie w wakacje często dochodzi do inicjacji alkoholowej, a także upijania się przez dzieci i młodzież.

Nie ma zgody na picie alkoholu przez dzieci i młodzież!!!

Alkohol wzmaga agresję, a jednocześnie nietrzeźwy nastolatek jest łatwiejszą ofiarą przestępstwa. Nadmiar alkoholu nierzadko też prowadzi do przypadkowych przygód, co może doprowadzić do zakażenia chorobami wenerycznymi lub HIV. Obowiązkiem dorosłych jest zrobienie wszystkiego co możliwe, aby ustrzec najmłodszych przed zbyt wczesną inicjacją alkoholową oraz problemami wynikającymi z używania alkoholu.

Zero tolerancji dla picia alkoholu przez młodzież i dzieci!!!

Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Suwałkach zwraca się z prośbą do właścicieli i personelu punktów sprzedaży napojów alkoholowych na terenie naszego miasta aby nie sprzedawać alkoholu osobom nieletnim.

Jednocześnie dziękuję tym wszystkim z Państwa, którzy okazując nieraz dużą odwagę, odmawiając sprzedaży napojów alkoholowych osobom nieletnim, w sposób świadomy przeciwdziałają demoralizacji młodzieży.

Wspólnie zadbajmy o wakacje bez alkoholu dla najmłodszych. Naprawdę warto.

 

Liczę na Państwa wyrozumiałość.

P r z e w o d n i c z ą c a

Miejskiej Komisji Rozwiązywania

Problemów Alkoholowych w Suwałkach

Honorata Rudnik

Top