Maseczki dla suwalskich seniorów

Maseczki dla suwalskich seniorów

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną oraz koniecznością podjęcia rozwiązań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem choroby zakaźnej COVID– 19 tzw. koronawirusa Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk podjął decyzję o kupnie maseczek ochronnych wielokrotnego użytku wszystkim suwalskim seniorom. Dystrybucja maseczek ruszy jeszcze w tym tygodniu.

Zakupione przez Miasto Suwałki maseczki to przedmiot wielokrotnego użytku, który należy używać zgodnie z dostarczoną z przedmiotem ulotką.


Koordynatorem akcji dystrybucyjnej jest Dział Sportu, Rekreacji i Marketingu w Ośrodku Sportu i Rekreacji.

Jak pokazują światowe statystyki najbardziej narażoną grupą wiekową na zarażenie tzw. koronawirusem i ewentualną śmierć w wyniku zarażenia są przede wszystkim osoby starsze, obarczone chorobami towarzyszącymi.

– Seniorze, apeluję zostań w  domu. Jeżeli zaś musisz wyjść proszę skorzystaj z maseczki, którą otrzymasz już w najbliższych dniach – apeluje Czesław Renkiewicz, Prezydent SuwałkMaseczki zostaną dostarczone bezpośrednio do skrzynek pocztowych w Waszych domach i mieszkaniach. Nie musicie po nie nigdzie przychodzić – dodaje Prezydent Suwałk.
Drodzy Seniorzy, apelujemy o:
·         pozostanie w domu;
·         powstrzymanie się od osobistych kontaktów towarzyskich, unikanie bezpośredniego witania się przez uścisk dłoni lub pocałunek;
·         zakrywanie ust i nosa zgiętym łokciem lub chusteczką podczas kaszlu lub kichania;
·         częste i dokładne mycie rąk, z użyciem mydła, co najmniej przez 20 sekund;
·         czyszczenie i dezynfekcję często dotykanych przedmiotów i powierzchni np. telefon, klamki drzwi, wyłączniki światła, przyciski;
·         unikanie dotykania oczu, nosa, ust;
·         dokładne gotowanie mięsa, jaj przed spożyciem.

Niezbędne telefony:
– całodobowa infolinia NFZ: 800 190 590
– Państwowa Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna 517 39 59 74

Starsze osoby, osoby samotne, z niepełnosprawnością (niepozostające w kwarantannie) w przypadku braku wsparcia ze strony rodziny/osób najbliższych mogą zwrócić się o pomoc w zrobieniu zakupów żywnościowych, higienicznych, aptecznych pod n/w numerami telefonów (na koszt zamawiającego):

1. Spółdzielnia Socjalna „Perspektywa” – pod numerem telefonu  517871124 od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 15.00 lub e-mail: zr.senior@wp.pl

2. Hufiec ZHP Suwałki im. T. Lutostańskiego – pod numerami telefonów do godz. 20.00:
– 790 617 615
– 515 490 577
– 798 391 491

3. Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT – zapisy telefoniczne 883 240 678

4. Stowarzyszenie Aktywności Społeczno – Artystycznej „Nie Po Drodze” –pod numerem telefonu: 799 791 883. Telefon jest czynny od poniedziałku do soboty w godzinach: 10:00-15:00. Dotyczy członków Suwalskiego Klubu Seniora na Osiedlu Północ.

5. Fundacja Ego–  dyżur telefoniczny psychologa od poniedziałku do niedzieli w godzinach 9:00- 14:00 nr tel. 535032190; e-mail: fundacja@fundacjaego.pl

Top