Krajowy czempionat

Krajowy czempionat

 

Od 1 do 3 lipca, na suwalskim stadionie lekkoatletycznym,  odbędą się jubileuszowe 70. Mistrzostwa Polski Juniorów  U20 w lekkoatletyce.  Wystartuje w nich ponad 1200 młodych lekkoatletów. Wśród nich nie zabraknie „nadziei olimpijskich”. Na suwalskim stadionie pojawią się m.in. Ewa Swoboda, rekordzistka Polski w biegu na 60 m i mistrzyni Europy juniorów z Eskilstuny (2015) w biegu na 100 metrów, a także Konrad Bukowiecki, specjalizujący się w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem, mistrz świata juniorów (Eugene 2014) i mistrz Europy juniorów (Eskilstuna 2015). Ambasadorką suwalskich mistrzostw będzie Maria Andrejczyk utalentowana zawodniczka klubu LUKS HAŃCZA Suwałki, która jest m.in. złotą medalistką mistrzostw Europy juniorów w Eskilstunie (2015).

Dla zawodników, którzy wezmą udział w wydarzeniu, będzie to ostatni start przed Mistrzostwami Świata Juniorów w Bydgoszczy (19-24.07).

– Mam nadzieję, że spełnimy wymagania Polskiego Związku Lekkoatletyki, ale też i sportowców, którzy przyjadą do Suwałk – uważa Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

– Suwalski stadion jest dobrze przygotowany i jest przede wszystkim najnowocześniejszym obiektem w tej części Polski, a jego konstrukcja sprzyja osiąganiu dobrych wyników – dodał Maciej Jałoszyński z Polskiego Związku Lekkoatletyki.

Lipcowe mistrzostwa Polski odbędą się na najnowocześniejszym obecnie stadionie lekkoatletycznym w województwie podlaskim. Obiekt, który w nomenklaturze PZLA posiada kategorię IIIA, wyposażony w bieżnię o nawierzchni „MONDO” – 400 m, oraz bieżnię prostą 8-torową o dystansie 100 m i 110 m i rów z wodą do konkurencji biegowych. Stadion posiada  również dwie rzutnie do pchnięcia kulą, dwie rzutnie do rzutu oszczepem, rzutnię do rzutu dyskiem i młotem, skocznię do skoku wzwyż i skoku o tyczce oraz dwie skocznie do skoku w dal i trójskoku, z zadaszonymi trybunami na 1030 miejsc.

W kwietniu zostanie uruchomiona strona internetowa oraz wydany „Przewodnik 70. Mistrzostw Polski Juniorów U20 w Lekkoatletyce”. Mistrzostwa honorowym patronat objęli: Witold Bańka – Minister Sportu i Turystyki, Jerzy Leszczyński  – Marszałek Województwa Podlaskiego oraz Czesław Renkiewicz – Prezydent Miasta Suwałk.

Top