Pod patronatem Adama Korola – Ministra Sportu i Turystyki – odbyły się 27-28 czerwca br. w Toruniu XXV Mistrzostwa Polski Weteranów Lekkiej Atletyki. Do jubileuszowych mistrzostw zgłosiło się rekordowa liczba zawodników 413, w tym 84 kobiety. Najstarszy zawodnik miał 104 lata. Na starcie stanęło kilkudziesięciu medalistów mistrzostw świata i Europy. Suwalszczyznę reprezentował jedynie mieszkaniec Suwałk – Jerzy Broc – w kategorii wiekowej M70. W sumie zdobył komplet medali, tj. złoty, srebrny i brązowy.

W biegu na 800 m (3:17.50) zdobył złoty medal i tytuł mistrza Polski, na 400 m (1:17.00) był drugi, a w rzucie dyskiem (34,83 m) trzeci. W drodze do tych medali musiał pokonać kilku bardzo utytułowanych rywali. Sportowo, najbardziej wartościowy wynik, to uzyskany w rzucie dyskiem, który odpowiada 831 punktom wielobojowym (kalkulator uwzględniający też wiek zawodnika) i odpowiada wynikowi 48,37 m seniora (zawodnika do 35 lat). Rzut dyskiem odbył się bezpośrednio po biegu na 800 m, co miało pewny ujemny wpływ na koncentrację i siłę w trakcie oddawanych rzutów, ale i tak nie było szans na lepszą lokatę, bo zdobywcy złotego i srebrnego medalu to zawodnicy klasy światowej na czele z Czesławem Roszczakiem mistrzem świata (2013) i Europy (2015).