Jubileuszowa i atrakcyjna

Jubileuszowa i atrakcyjna

Koncertem kwintetu Alternative Ensemble w Suwalskim Ośrodku Kultury rozpoczęła się dwudziesta Letnia Filharmonia AUKSO. Było patriotycznie i oryginalnie.
Z okazji 75 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego muzycy zaprezentowali utwory zawierające cytaty i opracowania najpopularniejszych pieśni żołnierskich, patriotycznych i harcerskich, chętnie wówczas śpiewanych. Wpleciono w nie odgłosy przywodzące na myśl walkę, strzały, wojnę. Z okazji setnej rocznicy pierwszego Powstania Śląskiego publiczność mogła usłyszeć śląskie melodie ludowe.

Wielki świat opery

Wszyscy, którzy pojawią się 21 sierpnia (środa) o godz. 20 w Sali im. A. Wajdy SOK przy ul. Jana Pawła II 5 będą mogli poczuć się, jak w wielkim operowym świecie. W SOK zagości bas/baryton Tomasz Konieczny, o którym światowa prasa pisze „wielki głos”. Do Suwałk przyjedzie z Bayreuth, gdzie śpiewał w trwającym właśnie Festiwalu Wagnerowskim, jednym z najsłynniejszych festiwali muzyki klasycznej. Wszechstronnie utalentowany aktor, reżyser teatralny i znakomity śpiewak wystąpi z orkiestrą AUKSO pod dyrekcją Marka Mosia. W programie między innymi „Cztery sonety miłosne” Tadeusza Bairda do słów Wiliama Szekspira oraz pieśni Stanisława Moniuszki.

Koncert Finałowy

Podczas finałowego koncertu, także w Sali im. A. Wajdy SOK, 22 sierpnia o godz. 20 zobaczymy i usłyszymy Kasię Moś z zespołem, która zaprezentuje nowe kompozycje zapowiadające kolejny album, uzupełnione przebojami z wcześniejszych krążków oraz utworami Krzesimira Dębskiego i pieśniami Stanisława Moniuszki. Artystce będą towarzyszyć muzycy Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy AUKSO pod dyrekcją Marka Mosia.

Top