Finał Olimpiady Geograficznej w Suwałkach

Finał Olimpiady Geograficznej w Suwałkach

W niedzielę – 24 kwietnia poznaliśmy laureatów XLIII Olimpiady Geograficznej, która od piątku odbywała się w I Liceum Ogólnokształcącym w Suwałkach. To 22 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, którzy zdobyli największą ilość punktów z części pisemnej i ustnej.

W geograficznych zmaganiach od piątku udział brało 120 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski. To laureaci olimpiad wojewódzkich wyłonieni z grona prawie 2 tysięcy uczestników.

W uroczystym zakończeniu wydarzenia i wręczeniu nagród w auli I LO udział wzięli Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk i Ewa Sidorek, Zastępca Prezydenta.

Dr hab. Zbigniew Podgórski, Przewodniczący Komitetu Głównego Olimpiady Geograficznej w podziękowaniu za organizację olimpiady wręczył suwalskim władzom okolicznościowe medale.

Dziękujemy za decyzję o organizacji olimpiady właśnie w Suwałkach. Trzeba podkreślić, że to zakątek Polski, do którego może trudno dotrzeć, ale my zaprosiliśmy Was tu celowo. Chcieliśmy żebyście zobaczyli jak bajkowa i piękna jest Suwalszczyzna – mówił podczas odbierania wyróżnienia Prezydent Suwałk. – Zorganizowanie przedsięwzięcia jakim jest Olimpiada Geograficzna było dla nas wielkim zaszczytem i nobilitacją – dodał.

Przewodniczący Komitetu Głównego Olimpiady Geograficznej podkreślał doskonałą organizację wydarzenia w Suwałkach.

Dziękujemy za gościnność i otwartość. Rzeczywiście Suwałki zawiesiły organizacyjną poprzeczkę bardzo wysoko. W przyszłym roku Olimpiada Geograficzna odbędzie się w Zamościu i już teraz chce przekazać jej organizatorom, że trudno będzie doścignąć to, co zastaliśmy tutaj – mówił dr hab. Zbigniew Podgórski.

Top