Festiwal WATCH DOCS

Festiwal WATCH DOCS

Stowarzyszenie CAS PRYZMAT wraz z Helsińską Fundacją Praw Człowieka oraz Społecznym Instytutem Filmowym organizuje w dniach od 30 września do 2 października 14. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie, który odbywać się będzie w Suwalskim Ośrodku Kultury przy ul. Jana Pawła II 5.

Wstęp na pokaz jest bezpłatny.

 

Festiwal jest formą edukacji publicznej o podstawowych prawach i wolnościach jednostki przy użyciu atrakcyjnego medium, jakim jest film. Na Festiwalu zaprezentowane zostaną filmy w różny sposób podejmujące problematykę praw człowieka.

Do uczestnictwa w przeglądzie zaproszona jest także młodzież szkolna, która ukończyła 15 lat. Dlatego też w piątek, 30 września, zaplanowana została projekcja filmu dla grup zorganizowanych. Po pokazie poprowadzona zostanie dyskusja w dwóch blokach, mająca na celu przybliżenie młodzieży problematyki ukazanej w filmach.

 

Podczas tegorocznego festiwalu poruszona zostanie tematyka cyberprzemocy wobec dzieci, niepewności społeczeństwa podczas wojny, tematu migrantów czy uchodźstwa, resocjalizacji w więzieniu skazanej za zabójstwo Anety, akcji wybudzania dzieci ze śpiączki w klinice ”Budzik”, przejmujących wojennych wspomnień z Ukrainy, walkę na Kubie z komarami roznoszącymi dengę, podróże 70-letniej kobiety autostopem, samospaleń ludzi w Bułgarii jako formą buntu, jak również biurokracja czy utrata pracy…

Do pobrania: plakat wydarzenia i program.

Top