Drugi dzień Jarmarku pod znakiem strongmenów oraz poezji

Drugi dzień Jarmarku pod znakiem strongmenów oraz poezji

Atrakcji nie zabrakło także w niedzielę, w drugim dniu Jarmarku Kamedulskiego. Dni Miasta obchodzone były radośnie, a uczestnikom towarzyszyła znakomita pogoda.

Festiwal Siły w Suwałkach

Po raz piąty odbyły się zawody „Majster Festiwal Siły – Pojedynek Gigantów”. Wydarzenie to nieodłącznie towarzyszy Jarmarkowi Kamedulskiemu. Na stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Wojska Polskiego pojawiła się czołówka polskich siłaczy: Tomasz Lademann, Dariusz Wejer, Michał Węglicki, Jakub Szczechowski, Mariusz Dorawa oraz Mariusz Pachut.

Sędzią głównym zawodów był Mariusz Pudzianowski, legenda polskiciego sportu siłowego, m.in.: pięciokrotny Mistrz Świata Strongman oraz sześciokrotny Mistrz Europy Strongman. Towarzyszył mu kolejny mistrz –  Strongman Amatorów w kategorii 105 kg – Grzegorz Skowroński.

Widowiskowa rywalizacja siłaczy odbywała się w sześciu widowiskowych konkurencjach: przetaczanie opony, spacer farmera, rzucanie kul, wyciskanie belki, martwy ciąg oraz przenoszenie kręgów. Nie zabrakło pasjonatów tego typu sportu. Stadion LA przy ul. Wojska Polskiego odwiedziło blisko tysiąc osób. To właśnie kibice mogli w przerwie zawodów spróbować swoich sił w specjalnej konkurencji „najdłuższego podtrzymywania ciężarka”, za co otrzymali wartościowe upominki ufundowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach i markę MAJSTER.

Dodatkowo z myślą o najmłodszych kibicach przygotowano specjalną strefę dla dzieci. Dużym zainteresowaniem cieszył się także specjalny pokaz mody podczas którego modelki i modele w wyjątkowo kreatywny sposób prezentowali odzież roboczą, np. w kreacjach z gumowych rękawiczek czy kamizelek odblaskowych.

Piątą edycję suwalskiego Festiwalu Siły wygrał Tomasz Lademann z Rozewie, który obronił tytuł wywalczony przed rokiem.

 

Na stadionie nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych

Muzyka i zabawa po raz kolejny

W drugi dzień Jarmarku ponownie ruszyła Odlotowa Strefa Zabaw, a na scenie pojawili się wykonawcy związani mocno z POGODNYMI SUWAŁKAMI. Była to okazja posłuchać i obejrzeć m.in.: Suwalskie Starszaki i ich gości, a więc: Studio Piosenki Świetlik, Studio Tańca DOTYK, Studio Tańca FLEX oraz Srebrne Pierwiosnki, Zespół Wspomnień Czar i Grupę Wokalna ROZŁOGI. Były także występy Piano Blues Band i Suwałki Gospel Choir, Luz Blues oraz Twin Pix.

Na zakończenie Jarmarku Kamedulskiego, w niedzielny wieczór wystąpił Krzysztof Masłowski i FOGG Projekt Band z towarzyszeniem Suwalskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Krzysztofa Kozakiewicza.

 

Limeryki poświęcone

W niedzielę nie zabrakło także wymiaru poetyckiego. Na scenie Placu im. Marii Konopnickiej zaprezentowane zostały limeryki zgłoszone do XII edycji konkursu literackiego. Łącznie wpłynęły 242 utwory napisane przez 61 autorów. Tegoroczna tematyka nawiązywała do szeroko rozumianej komunikacji oraz ważnego wydarzenia w historii Miasta i regionu, jakim było oddanie do użytkowania Obwodnicy Suwałk.

Więcej o limerykach i ich autorach napiszemy wkrótce.

Top