Szachiści KSz. Javena Hańcza Suwałki zajęli czwarte miejsce w kraju we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży.

W szachach szybkich (6-8 sierpnia) rywalizowało aż 931 młodych szachistów. Suwalscy szachiści zajęli: piątą lokatę Maria Pałejko (KSz. Javena Hańcza Suwałki, do lat 8). Na szóstej pozycji znalazł się Maciej Popławski (KSz. Javena Hańcza Suwałki, do lat 14). Dziewiąte pozycje przypadły Dawidowi Moćkunowi (KSz. Javena Hańcza Suwałki, do lat 16) i Gabrieli Pałejko (KSz. Javena Hańcza Suwałki, do lat 8). Pierwszą dziesiątkę zamknęła Julia Murawko (KSz. Javena Hańcza Suwałki, do lat 16). Najlepiej wypadła Oliwia Kiołbasa (MUKS Stoczek 45 Białystok). Aktualna wicemistrzyni świata sięgnęła po tytuł mistrzyni Polski w kategorii do lat 18.

We współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży MSiT najlepszym klubem okazał się MUKS Stoczek 45 Białystok (52 punkty). Suwalskie kluby zajęły miejsca: 5. KSz. Javena Hańcza Suwałki (30 punktów), 102. UMKSz. Jaćwież Suwałki (1).

W szachach błyskawicznych (8-9 sierpnia) o medale walczyło 855 zawodników. Tuż za podium była Katarzyna Murawko (KSz. Javena Hańcza Suwałki, do lat 18). Szóste miejsce zajęła Maria Pałejko (KSz. Javena Hańcza Suwałki, do lat 8), zaś siódme Kamila Jaśkiewicz (KSz. Javena Hańcza Suwałki, do lat 18) i Michalina Rudzińska (KSz. Javena Hańcza Suwałki, do lat 14). Dziesiąty był Dawid Moćkun (KSz. Javena Hańcza Suwałki, do lat 16).

We współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży KSz. Javena Hańcza Suwałki był piąty (22 punkty), UMKSz. Jaćwież Suwałki – 38. (3).

Źródło: Wrota Podlasia