27 maja 2017 roku w Ełku odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Warmińsko- Mazurskiego Karate Kyokushin/Shinkyokushin. Na starcie zjawiło się 284 zawodników z 16 klubów. Zawodnicy startowali w kategoriach wiekowych i wagowych w przedziale wiekowym od 8 do 17 lat. Na zawodach wystartowała ekipa Suwalskiego Klubu Karate Kyokushin licząca 54 zawodników. Kierownikiem grupy był Sensei Marcin Wasilewski, pomagali mu senpai Daniel Staniewicz i Jarosław Anzulewicz. Głównym sędzią zawodów był shihan Marek Krejpcio, a na macie sędziował sensei Dariusz Anuszkiewicz. Zawody odbyły się w dwóch konkurencjach: kata i kumite. Nasi zawodnicy wystartowali w obu konkurencjach odnosząc nie mały sukces. W kata zdobyliśmy 10 medali indywidualnie i III miejsce drużynowo. W kumite 21 medali indywidualnie i I miejsce drużynowo. Aleksandra Mozerys jako zdobywczyni dwóch złotych medali (w kata i kumite), została nagrodzona tytułem najlepszej zawodniczki zawodów. Zdobycie 31 medali i pokonanie 15 drużyn do bardzo dobry wynik kończący sezon dla naszych młodszych zawodników. Przed nimi jeszcze tylko przygotowanie do egzaminu na stopnie szkoleniowe, który odbędzie się 22 czerwca, a potem odpoczynek na wakacjach. Nasi najstarsi zawodnicy jeszcze pracują na treningach, bo za tydzień 3 czerwca w Sosnowcu odbędą się Mistrzostwa Polski Seniorów. Tym razem na zawodach wystartują trzej bracia Biłbak – Sebastian kategoria do 80 kg, Daniel kategoria do 70 kg i Damian kategoria do 65 kg. Mamy nadzieję, że za tydzień dołożymy jeszcze jakiś medal do pokaźnej sumy jakie zdobyliśmy w tym sezonie.

Wyjazd został dofinansowany przez Urząd Miejski w Suwałkach i przez sponsora klubowego Reso Europa Service.