Trzy dni śpiewu i tańca. Po raz siedemnasty Muszelki Wigier trafiły do najlepszych (foto)

Trzy dni śpiewu i tańca. Po raz siedemnasty Muszelki Wigier trafiły do najlepszych (foto)

Zakończył się XVII Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier” (25-27.05.2017), jeden z najbardziej popularnych i cenionych festiwali w Europie. Udział w wydarzeniu wzięło prawie ośmiuset wykonawców w wieku 6-25 lat, w tym blisko 150 zespołów i solistów z Polski i Europy między innymi Litwy, Ukrainy, Rosji oraz Gruzji. Ich występy oceniali znakomici jurorzy, uznani w środowisku artystycznym kompozytorzy, wokaliści, tancerze, choreografowie i pedagodzy.

Festiwal zainaugurowano pokazem baśni tanecznej „Alicja w Krainie Czarów” w wykonaniu zespołów artystycznych Suwalskiego Ośrodka Kultury w reżyserii Iryny Popowej. Dzień później mieliśmy okazję obejrzeć fenomenalny występ gościa specjalnego festiwalu – energetycznej i żywiołowej Dance Folk Group ROKVA z Gruzji.

Festiwal uwieńczyła uroczysta gala, podczas której nastąpiła prezentacja laureatów, poprzedzona koncertem wspomnieniowym honorującym pamięć znakomitych artystów: Adama Kreczmara, Jonasza Kofty i Jacka Janczarskiego. Udział w tym wydarzeniu wzięła Ewa Błaszczyk-Janczarska, znakomita aktorka i prezes Fundacji Akogo? Widzowie, którzy nie mogli zobaczyć koncertu laureatów i Koncertu Wspomnieniowego, będą mieli szansę zobaczyć oba na antenie Telewizji Polskiej. O terminach poinformujemy wkrótce.

Grand Prix festiwalu i nagrodę Prezydenta Miasta Suwałk w kategorii taniec otrzymała Dance Folk Group ROKVA (Poti, Gruzja), w kategorii piosenka – Paweł Rydz z Domu Kultury w Małogoszczy. Grand Prix w kategorii piosenka i nagrodę Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-muzycznych SAWP – Ewa Agata Mociak. Złote, Srebrne i Brązowe Muszelki Wigier powędrowały do: w kategorii TANIEC >> i w kategorii PIOSENKA >>. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy, uczestnikom dziękujemy za ich autentyczność, profesjonalizm i pasję oraz życzymy wielu sukcesów. Do zobaczenia w Suwałkach.

Top