Włócznie Jaćwingów rozdane

Włócznie Jaćwingów rozdane

W ostatnią sobotę karnawału w czasie gali zorganizowanej w hali suwalskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji uroczyście wręczono Włócznie Jaćwingów – doroczne Nagrody Prezydenta Suwałk. Galę poprowadzili Odeta Moro-Figurska i Jarosław Kret. Po części oficjalnej odbył się koncert zespołu Poparzeni Kawą Trzy

Prestiżowe wyróżnienia za 2018 rok trafiły do: Jerzego Broca, Jana Chojnackiego, Waleriana Drażby, Szymona Racisa, Społecznego Komitetu Wsparcia Budowy Suwalskiej Obwodnicy, francuskiego miasta Grande-Synthe oraz Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych „Nad Czarną Hańczą” w Suwałkach. Włócznie Jaćwingów wręczali: prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz, jego zastępcy Ewa Sidorek i Łukasz Kurzyna oraz przewodniczący Rady Miejskiej
w Suwałkach Zdzisław Przełomiec.
– Po raz kolejny spotykamy się aby wyróżnić osoby, które w szczególny sposób zasłużyły się dla miasta w minionym roku, czy to w dziedzinie gospodarczej, społecznej czy kulturalnej – mówił podczas gali wręczenia nagród Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.
Włócznię Jaćwingów otrzymał Społeczny Komitet Wsparcia Budowy Obwodnicy Suwałk. Nagroda została przyznana za starania o obwodnicę, manifestowanie wraz z suwalczanami konieczności realizacji tej inwestycji i skuteczne doprowadzenie do rozpoczęcia budowy. Jak powiedział Stanisław Kulikowski, przewodniczący Komitetu, najważniejsze jest to, że obwodnica jest już niemal gotowa. Nagrodę przyznano też Janowi Chojnackiemu, dziennikarzowi muzycznemu, którego wyróżniono za zaangażowanie na rzecz organizacji Suwałki Blues Festivalu, promocję Suwałk w kraju i za granicą oraz za wkład w rozwój suwalskiej kultury. W czasie gali J. Chojnacki za wyróżnienie podziękował z telebimu. Swoją Włócznię Jaćwingów odbierze w czasie tegorocznego SBF.
Z telebimu za wyróżnienie podziękował też Damien Careme, mer Grande Synthe. Włócznię Jaćwingów przyznano za 40 lat partnerskiej współpracy tego francuskiego miasta z Suwałkami. W czasie tej współpracy nawiązano liczne kontakty sportowe, kulturalne czy oświatowe, w tym z udziałem kombatantów i młodzieży.

Top