Ponad półwieku zabawy i wychowania

Ponad półwieku zabawy i wychowania

W piątek 23 listopada Przedszkole nr 4 z Oddziałem Integracyjnym obchodziło 55-lecie istnienia placówki.

W roku szkolnym 1963/64 przy ul. Marchlewskiego 2 (przy Przedszkolu nr2) powstało Przedszkole nr 4. Pierwszym  dyrektorem była Bronisława Litwińska a od 1968r. pani Helena Bieryło.  W 1992r. przedszkole przeprowadziło się do aktualnie zajmowanego budynku Żłobka nr 3  przy ul. M.C. Skłodowskiej. Od 1994r. dyrektorem placówki jest Danuta Jolanta Palczewska.

Obecnie do  8 grup  całodniowych (3,4-latki A, 3,4-latki B, 3,4-latki C, 4,5-latki, 5-latki, 5,6-latki, 6-latki A, 6-latki B) uczęszcza 200 dzieci. Opiekuje się nimi 15 nauczycieli wspomaganych przez 20 pracowników administracji  i obsługi.

Uroczystość miała wyjątkowy charakter. Zjawili się emerytowani pracownicy przedszkola, absolwenci, obecni pracownicy oraz goście – dyrektorki samorządowych przedszkoli, oraz zastępca prezydenta, Ewa Sidorek. To ona wręczyła dyrektorce najcenniejszy prezent, czek  na 10 tysięcy złotych, jak stwierdziła, na bieżące potrzeby.

– Wiem co jeszcze jest niezbędne dla tego przedszkola, termomodernizacja, postaramy się by niedługo ją przeprowadzić – powiedziała w swoim przemówieniu Ewa Sidorek.

W części artystycznej dzieci z przedszkola śpiewały piękne, rzewne piosenki a absolwentki  wystąpiły w tańcu z obręczami .

Po części oficjalnej przyszedł czas na wspomnienia i anegdoty.  Przy kawie, herbacie i smacznym cieście, czas płynął szybko.

Top