Po raz 28 w Suwałkach

Po raz 28 w Suwałkach

Około 130 tysięcy złotych zebrano  w Suwałkach podczas tegorocznego 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Taką informację podał Zbigniew Szyperek, szef miejscowego sztabu. Nie jest to jeszcze ostateczna kwota.

Finał tegorocznej edycji  odbył się w niedzielę 12 stycznia nad zalewem Arkadia i w hali Suwałki Arena. Poprzedziła ją  w czwartek w Browarze Północnym, licytacja niepowtarzalnych przedmiotów, które darczyńcy przekazali na rzecz WOŚP.  Wśród nich były m.in. zdjęcie Organka z autografem, koszulka z autografem Łukasza Rudzewicza, zawodnika Ślepsk Malow Suwałki, czy obraz autorstwa prof. Andrzeja Strumiłły. Wydarzenie ubarwił koncert młodej wokalistki Agaty Gulbierz z akompaniamentem Wiesława Jarmoca.

Atrakcji nie zabrakło również w sobotę. Dla amatorów sportu przygotowano turniej darta w Black Pubie Komin. Wpisowe, oraz datki trafiły do puszek WOŚP. Mecze odbywały się na czterech tarczach. Turniej rozgrywany był drabinką systemem DO. Do turnieju przystąpiło 34 graczy. Suwalski 8 turniej steel dart na rzecz WOŚP wygrał Karol Sitnik drugi był Mateusz Łukawski, a trzeci Andrzej Sokołowski. Najwyższe finisze: 117 – Jarosław Perkowski; 115 – Norbert Krzywosz; 100 – Maciej Luty; 100 – Tomasz Radzewicz. Podczas 8. suwalskiego turnieju steel dart zebraliśmy na rzecz WOŚP 5997,00 zł. Podczas ośmiu dotychczasowych turniejach steel darta w Suwałkach na rzecz WOŚP zebrano 23 340,93 zł. Pierwszy turniej odbył się przy 21. finale WOŚP czyli 12.01.2013 roku.

Niemałą kwotę zebrano również dzięki atrakcji CH Plaza, która za każdy zjazd ze zjeżdżalni w godz. 12.00-19.00 przekazała złotówkę na rzecz Fundacji WOŚP.

Kulminacyjne atrakcje suwalski sztab zaplanował na niedzielę Tego dnia nad zalewem Arkadia odbyło  się morsowanie  kilkudziesięciu osób. Tym, którym zrobiło się zimo od samego patrzenia, organizatorzy przygotowali  na plaży mobilne banie ruskie z podgrzewaną wodą.

Ponad dwustu uczestników wzięło udział w biegu Stacji Pogodne Suwałki, „Zimowa piątka – bieg policz się z cukrzycą” wokół Zalewu Arkadia. Wpisowe  przekazano na rzecz WOŚP.

Po paru latach nieobecności znowu suwalskich wolontariuszy z puszkami wsparło wojsko, co prawda nie narodowe, ale NATO-wskie, amerykańskie z bazy w Bemowie Piskim.  Adrenalinę zapewni ł Automobilklub Suwałki, który na parkingu przy Suwałki Arena oferował przejażdżki samochodami rajdowymi.

Natomiast w samej hali Suwałki Arena przewidziano wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży – animacje, naukę gry w szachy czy stoisko Midi Centrum. WOŚP to także doskonała okazja do zadbania o zdrowie, w czym pomagała Fundacja DKMS, Doktor Marchewka oraz instruktorzy siłowni Calypso. Na scenie zaprezentowały się lokalne zespoły, m.in.: Szase czy Studio Piosenki Beciaki.

Tradycyjnie finał akcji  uświetniło Światełko do nieba. Tegoroczny 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na pewno zapisze się złotymi  zgłoskami w historii naszego miasta, gdyż po ponad dziesięciu latach nieobecności, suwalski  Finał WOŚP był  transmitowany i to kilkakrotnie na żywo, przez ogólnopolską telewizję TVN.

Zdjęcia „DwuTygodnik Suwalski” i Katarzyna Dębowska

Top