24 października 2017 r.

Ruszają przygotowania do budowy dróg osiedlowych w 2018 roku. Właśnie ogłosiliśmy przetarg na opracowanie dokumentacji technicznej potrzebnej do budowy ul. Mariana Piekarskiego. Oferty można składać do 27 października 2017 r. Inwestycja będzie realizowana już w przyszłym roku.

Konsekwentnie wcielamy w życie Program budowy ulic lokalnych w Suwałkach w latach 2014–2020 przyjęty przez Komisję Strategii i Rozwoju Rady Miejskiej. W tym roku założyliśmy, że wybudujemy ulice: Wileńską, Kowieńską, Północną, Miodową, Kołłątaja oraz III etap ul. Młynarskiego. Plan zrealizowaliśmy w 100 %.

Przygotowujemy się już do budowy dróg zapisanych w planie na rok 2018. Jedną z nich jest właśnie ul. Mariana Piekarskiego.

Jest zlokalizowana w południowej części miasta, to jedna z dróg dojazdowych do ul. Raczkowskiej. W tej chwili nie ma tam nawierzchni ani chodników.

Poza ul. Mariana Piekarskiego, w 2018 roku, na pewno zostanie utwardzona jeszcze nawierzchnia m.in. ulic Krzywólka, Gorzowskiej i Wrocławskiej. O postępach prac przygotowawczych będziemy informować Państwa na bieżąco.

Z obowiązującym harmonogramem budowy dróg osiedlowych można zapoznać się na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Suwałkach w dziale „Dla Mieszkańca”.

Top