20. Mikołajkowy Turniej na Suwalskiej Arenie

20. Mikołajkowy Turniej na Suwalskiej Arenie

XX Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej im. Tomka Godlewskiego przeszedł do historii. Do funkcjonującej zaledwie od kilku tygodni suwalskiej Areny przyjechali wyjątkowi piłkarze, po to by zagrać o jeszcze bardziej wyjątkowy cel.

Do rozgrywek piłkarskich przystąpiły gwiazdy sportu oraz małego i dużego ekranu. Stworzyły one 4 drużyny: „Reprezentację Artystów Polskich” (m.in. z Rafałem Mroczkiem, Przemysławem Cyprańskim, Robertem Moskwą, Tomaszem Jachimkiem, Jackiem Kopczyńskim i Dariuszem Dziekanowskim), dowodzoną przez Jerzego Engela „Reprezentację Polski w Piłce Nożnej Mundial 2002” (m.in. z Tomaszem Kłosem, Radosławem Majdanem, Jakubem Wawrzyniakiem i Maciejem Żurawskim), drużynę Górnika Łęczna – Mistrzyń Polski w Piłce Nożnej Kobiet (z wieloma reprezentantkami kraju w składzie) oraz drużynę „Przyjaciół Mikołajkowego Turnieju” (z byłymi zawodnikami suwalskich Wigier: m.in. Damianem Gąską, Maciejem Makuszewskim, Kamilem Zapolnikiem oraz trenerami: Arturem Skowronkiem, Mirosławem Smyłą i Tomaszem Stokowcem).
XX Turniej to nie tylko jubileuszowe wydarzenie, ale także kilka zmian w stosunku do poprzednich edycji. Pierwszy raz w historii turniej odbył się w styczniu, a nie w grudniu, miał miejsce w nowej lokalizacji i odbył się z udziałem drużyny kobiecej. Tradycyjnie odbyły się rozgrywki młodych piłkarzy. Przystąpiło do nich sześć drużyn młodych adeptów z rocznika 2011 reprezentujących: Suduvę Mariampol, Żalgirietis Wilno, Akademię Piłkarską Jagiellonia Białystok, AP Talent Białystok, Wilczki Warszawa i AP Wigry Suwałki.
Jak co roku oprócz piłkarskich emocji, charytatywnemu wydarzeniu towarzyszyły występy muzyczne, które rozgrywane były na przemian
z rozgrywkami piłkarskimi. Gwiazdą Turnieju była CLEO. Ponadto wystąpił Kacper Blonsky, twórca muzycznego hitu „Eluwina” oraz Kashira
– pierwsza Polka w historii, która poprowadziła korowód podczas karnawału w Rio de Janeiro w 2016 r.
Otwarcia Turnieju dokonał Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk oraz Dariusz Mazur, prezes Suwalskiego Klubu Sportowego Wigry. Prezydent podziękował organizatorom za realizację szczytnego celu, jakim jest wsparcie rozwoju Dziennego Pobytu Osób Niepełnosprawnych Stowarzyszenia „Aktywni Tak Samo” oraz za przygotowanie atrakcyjnej oferty na potrzeby nowej bazy sportowo-rekreacyjnej. Organizatorem przedsięwzięcia był Suwalski Klub Sportowy Wigry, Polski Związek Piłki Nożnej oraz OSiR Suwałki. Patronat Honorowy objął Prezydent Miasta Suwałk oraz Marszałek Województwa Podlaskiego.
Po raz kolejny dochód z licytacji wszystkich przedmiotów przekazany zostanie na rzecz Stowarzyszenia zajmującego się młodymi ludźmi, którzy obowiązek szkolny mają już za sobą a pracować nie są w stanie. Okazało się, że serdeczność suwalczan jest duża. Udało się zebrać 175 tys. złotych. Ze wszystkich edycji Turnieju zbiórka przekroczyła milion złotych. Zwycięzcami zostali więc wszyscy. Nie mniej laur pierwszeństwa został wyłoniony i trafił on do drużyny „Przyjaciół Turnieju”, która wyprzedziła „Reprezentację Polski Mundial 2002”. Nagromadzenie gwiazd tak znaczącego formatu oraz bezpłatne wejście na obiekt spowodowało, że nie wszystkim zainteresowanym udało się wejść na Arenę Suwałki. Mieszcząca ponad 2,1 tys. osób sala, w pewnym momencie została wypełniona po brzegi.

Top