Ponad połowa skontrolowanych kierowców popełniła wykroczenia

Ponad połowa skontrolowanych kierowców popełniła wykroczenia

Ponad połowa skontrolowanych przez policję kierowców popełniła wykroczenia. Suwalscy policjanci wczoraj szczególnie przyglądali się przekraczającym dopuszczalną prędkość. Warto przypomnieć, że nadmierna prędkość i nieprawidłowo wykonywane manewry, to wciąż główne przyczyny wypadków drogowych.

Policjanci z suwalskiej „drogówki”, dbając o bezpieczeństwo na drogach, systematycznie kontrolują prędkość kierujących. Także wczoraj mundurowi egzekwowali od kierujących pojazdami przestrzeganie obowiązujących ograniczeń prędkości. Nie „przymykali oka” również na inne zachowania niezgodne z prawem. Tylko wczoraj mundurowi ujawnili 76 sprawców wykroczeń, z czego 61 dotyczyło przekroczenia prędkości. Ponadto policjanci skontrolowali stan trzeźwość 135 kierowców i skontrolowali 62 pojazdy. Jak się okazało, wszyscy kierujący byli trzeźwi.

Policjanci apelują  o rozsądek na drodze i przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków w ruchu drogowym, dlatego, tego typu działania będą kontynuowane.

źródło: www.suwalki.policja.pl

Top