300 km na 300-lecie Suwałk

300 km na 300-lecie Suwałk

16 września Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk spotkał się z trzema biegaczami – Wojciechem Klekotko, Jarosławem Perkowskim oraz Pawłem Basajem, by raz jeszcze podziękować za to, że miesiąc temu w ramach obchodów 300-lecia Suwałk przebiegli 300-kilometrową sztafetę. W trakcie spotkania uzgodniono, że Miasto Suwałki będzie starało się by w przyszłym roku zorganizować Mistrzostwa Polski w 24-godzinnym biegu.

– Dziękuję za Waszą inicjatywę. Za to, że urozmaiciliście obchody 300-lecia Suwałk. Wykonaliście nie lada wyczyn, do którego z pewnością każdy podchodzi z ogromnym szacunkiem i uznaniem – powiedział w trakcie spotkania Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Trasa sztafety wiodła ścieżkami wzdłuż zalewu Arkadia oraz rzeki Czarna Hańcza. Start sztafety odbył się w sobotę (15 sierpnia) o godz. 11:00 z wyspy na zalewie Arkadia. Biegacze zakończyli bieg następnego dnia ok godz. 17.00 w  Parku Konstytucji 3 Maja – to oznacza, że bieg trwał aż 30 godzin.  Każdy z nich przebiegł równo po 100 km.

– Jako mieszkańcy Suwałk udowodniliście, że mamy potencjał wśród Suwalczan do długich biegów. Dlatego też Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach będzie starał się by zorganizować Mistrzostwa Polski w 24-godzinnym biegu – podsumował spotkanie Prezydent Suwałk.

Top