Jakub Krupiński kończy karierę siatkarską

Jakub Krupiński kończy karierę siatkarską
Jakub Krupiński, libero Ślepska Malow Suwałki przebywający w sezonie 2019/2020 na wypożyczeniu w KPS-ie Siedlce, nieoczekiwanie zdecydował się zakończyć profesjonalną przygodę z siatkówką i poświęcić się edukacji.
21-letni zawodnik jest wychowankiem Suwalskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Siatkówki. To właśnie tutaj stawiał swoje pierwsze, siatkarskie kroki. Kolejnym przystankiem Krupińskiego, na drodze do gry w pierwszej lidze, był Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Wola Warszawa, skąd trafił do Ślepska Suwałki. Poza pojedynczymi występami w sezonie 2017/2018 (w tym rewelacyjny mecz przeciwko AZS AGH Kraków, w którym młody libero otrzymał tytuł MVP – najlepszego zawodnika meczu). W mistrzowskiej edycji 1. Ligi Mężczyzn 2018/2019 Krupiński otrzymywał zdecydowanie więcej szans na pokazanie swoich siatkarskich umiejętności
i rozegrał już 12 spotkań, natomiast rok później, na wypożyczeniu w Siedlcach, pojawił się na ligowym parkiecie w 11 meczach. Po zakończeniu sezonu 2019/2020 21-letni libero postanowił „zawiesić buty na kołku” i poświęcić się edukacji. Jak stwierdził – z siatkówki całkowicie jednak nie rezygnuje.
źródło: Ślepsk Malow Suwałki
Top