Wybrano wykonawcę projektu suwalskiego dworca

Wybrano wykonawcę projektu suwalskiego dworca

Jak poinformował portal transport-publiczny.pl na początku grudnia PKP SA wyłoniło w przetargu firmę, która wykonana dokumentację projektową suwalskiego dworca kolejowego. Wykona ją spółka Akint za 511,7 tys. zł brutto. Suwalski dworzec kolejowy oddano do użytku w 1896 r. i jest to jeden z najcenniejszych budynków zabytkowych w Suwałkach.

Zgodnie z koncepcją wstępną na parterze przewidziano hol, poczekalnię, kasy, toalety, pomieszczenia służbowe dla Intercity, WARS-u, SOK-u, pomieszczenia komercyjne. Dokumentacje obejmie też otoczenie. Zaprojektowane zostaną nowe ciągi piesze z małą architekturą, powstaną wiata rowerowa, ogrody deszczowe, miejsca postojowe. Wyburzony zostanie budynek toalet. Przebudowane zostaną schody wejściowe, a obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Postępowanie zostało rozstrzygnięte 1 grudnia. Wystartowały cztery podmioty. Jedynym kryterium wyboru była cena – najtańszą ofertę złożyła spółka Akint. Na wykonanie prac projektowych przewidziano 21 tygodni. Założono, że nadzór autorski będzie wykonywany w okresie do 73 tygodni od zawarcia umowy (czyli w ciągu ok. 17 miesięcy).

Przypomnijmy że to drugi przetarg na wykonanie tej dokumentacji. W ubiegłym roku PKP rozwiązało umowę ze zwycięzca pierwszego przetargu- pracownią architektoniczną z Poznania.

źródło: transport-publiczny.pl

Top