Wakacje w mieście

Wakacje w mieście

Rozpoczęły się wakacje. Suwalskie placówki kultury oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotowały najmłodszym suwalczanom szereg atrakcji na wakacje. W tym wydaniu „DwuTygodnika Suwalskiego” więcej o ofercie Biblioteki Publicznej im. M. Konopnickiej oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Jak zwykle bogatą i kreatywną ofertę przygotowało biblioteczne MidiCentrum na Osiedlu Północ przy ul. W. Witosa 4A. Tu zajęcia odbywają się w tygodniowych turnusach od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 13. Dzieci w wieku od 8 do 13 lat m.in. budują i programują roboty, budują z klocków lego i tworzą filmy poklatkowe. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

We wtorki w suwalskim MidiCentrum dominuje gierkomania czyli planszówki i gry zespołowe rozwijające umiejętność pracy w grupie.

W biblioteczne Smykałce przy ul. E. Plater 33A w tym tygodniu najmłodsi suwalczanie wędrują po krainie smoka czyli odkrywają kulturę państwa środka i poznają podstawy języka chińskiego.

W następnych wakacyjnym tygodniu (18-21 lipiec) w „Smykałce” zaplanowano ekologiczną drakę w bibliotece, w czasie której  powstaną rzeczy z potencjalnych śmieci. A w sierpniu obejrzeć będzie można bajki w japońskim teatrzyku kamishibai oraz wędrować śladami suwalskich Żydów.

W bibliotecznej SOW-ie czyli Strefie Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności w Suwałkach przy ul. Innowacyjnej 1 ciekawie i pożytecznie spędzają czas na naukowych eksperymentach: odkrywają, konstruują i testują. To takie małe centrum nauki. Suwalską SOW-ę odwiedzili uczestnicy pierwszego turnusu sportowych wakacji organizowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji.

W każdy lipcowy piątek w godz. 9-11 w SOW-ie można dowiedzieć się jak powstają kolory, a w sierpniowe piątki uczestnicy będą się zastanawiać nad tym, po co wiatrakom śmigła. W wakacje SOWA zaprasza na wejścia indywidualne i dla grup zorganizowanych od wtorku do soboty.  Kontakt: 572 920 432; e-mail: sowa@bpsuwalki.pl  Więcej informacji na stronie www.bpsuwalki.pl/sowa

W czasie OSiR-owskich „Sportowych Wakacji 2023” na tygodniowych turnusach dzieci uczestniczą w zajęciach: nad Zalewem Arkadia, Krav Maga – zajęcia z samoobrony, wycieczce do Wigierskiego Parku Narodowego, Olimpiadzie Sportowej. A poza tym wizyta w Parku Trampolin Movement Arena, wodne szaleństwo w Aquaparku, robotyka, tenis ziemny, a także ścianka wspinaczkowa. Tradycyjnie, nie zabraknie również wyjścia do kina oraz na wspólną pizzę.

Półkolonie w „Szóstce”

W pierwszy poniedziałek lipca w Szkole Podstawowej nr 6 im. A. Kujałowicz rozpoczęły się półkolonie dla uczniów z klas I-III. Na czas wakacji przewidziane zostały cztery tygodniowe turnusy. Pierwsza grupa 28 uczniów, weźmie udział w grach i zabawach na świeżym powietrzu, w sali gimnastycznej oraz świetlicy szkoły. Zajęcia odbywają się w godz. 7:30-15:30. Dziećmi opiekują się 3 osoby. Codziennie na najmłodszych czekają dwa posiłki: drugie śniadanie oraz obiad.
– W czasie ferii letnich i zimowych oraz wiosennej i zimowej przerwy świątecznej szkoła może organizować wypoczynek dla dzieci
i młodzieży w formie kolonii, półkolonii, zimowiska, obozu. Jako organizator wypoczynku musimy tylko zapewnić m.in. właściwą kadrę do organizacji wypoczynku oraz przygotować ciekawą ofertę. Cieszę się, że się to nam udało i wierzę, że te cztery tygodnie wakacji, które blisko 100 naszych dzieci spędzi w szkole, przyniesie im fajny wypoczynek, a rodzicom pozwoli na odrobinę wytchnienia od codziennych obowiązków, co szczególnie ważne jest, gdy rodzice nie mogą wziąć urlopu – powiedziała Anna Śliżewska, dyrektor SP 6.
Dzieci zapytane o wrażenia z pierwszego dnia półkolonii powiedziały, że „fajnie jest przyjść do szkoły, kiedy nie trzeba się uczyć” i cieszyły się, że jest szansa na spędzanie dużej ilości czasu na świeżym powietrzu.

Top