Wakacje w mieście

Wakacje w mieście

Suwalska Biblioteka Publiczna im. M. Konopnickiej, Suwalski Ośrodek Kultury i Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotowały najmłodszym suwalczanom szereg atrakcji na wakacje. Wszystko odbywa się z zachowaniem zasad obowiązujących w czasie epidemii.

Od początku wakacji w pracowni Smykałka przy ul. E. Plater 33A trwają zajęcia dla dzieci w wieku 7-14 lat w formie tygodniowych turnusów, na które trzeba się zapisać. Szczegóły na stronie: www.bpsuwalki.pl Zajęcia odbywają się od wtorku do piątku w godzinach 10-13. Był już tydzień z teatrzykiem kamishibai i ze sztuką. Na zajęciach w bibliotecznej Smykałce można też było poznać tajniki radiowego jutubera. A w najbliższych tygodniach m.in.: wizyta w Finlandii, spotkania z muzyką i kurs małego tropiciela historii miasta.

Każdy mógł sprawdzić się w teatrzyku kamishibai, czyli tradycyjnej japońskiej sztuce opowiadania historii za pomocą ilustracji wykonanych na kartonowych planszach wsuwanych do małych drewnianych skrzynek pełniących rolę sceny

Jak zwykle bogatą i kreatywną ofertę przygotowało biblioteczne MidiCentrum na Osiedlu Północ przy ul. W. Witosa. Tu także zajęcia odbywają się w tygodniowych turnusach, ze względu na obowiązujące ograniczenia związane z epidemią. Gry i zabawy organizowane są od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 13. Na dzieci czekają interdyscyplinarne zajęcia m.in.: z kreatywności, klocków Lego, robotyki, animacji poklatkowej i innych ciekawych dziedzin. Wszystko jak zawsze w ciekawej formie. Szczegóły na: www.midicentrum.pl

W Suwalskim Ośrodku Kultury trwają spotkania z „Panią Sztuką”, która otwiera przed młodymi artystami swoje laboratoria kreatywności. W programie warsztaty instrumentalne, teatralne oraz zajęcia plastyczne i rękodzielnicze, dzięki którym najmłodsi suwalczanie mogą pokazać światu swoje pomysły i talenty. Z uwagi na ograniczenia związane z zagrożeniem epidemicznym, obowiązuje limit dostępnych miejsc. Szczegóły na: www.soksuwalki.eu W najbliższym czasie odbędą się m.in. zajęcia w Laboratorium Muzyki prowadzone przez Tomasza Kierejszę, Laboratorium Teatru prowadzone przez Joannę Łupinowicz i Laboratorium Rękodzieła prowadzone przez Lidię Żyniewicz.

Zajęcia w Laboratorium Sztuk Plastycznych z malarstwa i rzeźby prowadzi Mieczysław Iwaszko

Na suwalskich boiskach przy szkołach podstawowych odbywają się zajęcia „Eurofutbol – wygraj z nudą” zorganizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach. Prowadzone przez animatorów zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek, środę i piątek w godzinach 9-12. W zajęciach mogą uczestniczyć dzieci i młodzież w wieku od 5 do 17 lat. Dodatkowo, w co drugi piątek zaplanowane są turnieje drużyn osiedlowych. Wszystkie dzieci biorące udział w zajęciach otrzymają pamiątkowy workoplecak, a zwycięskie drużyny otrzymają atrakcyjne nagrody oraz puchary. Zajęcia odbywają się na czterech suwalskich boiskach Orlik przy: SP nr 10 przy ul. J. Antoniewicza, SP nr 6 przy ul. Sejneńskiej, SP nr 9 przy ul. ks. K. Hamerszmita i SP nr 5 przy ul. Klonowej.

Top