Trzymiesięczny areszt za posiadanie narkotyków

Trzymiesięczny areszt za posiadanie narkotyków

Suwalscy policjanci zatrzymali podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. W mieszkaniu 21-latka policjanci zabezpieczyli łącznie 260 gramów narkotyków. Mężczyzna usłyszał w Prokuraturze Rejonowej w Suwałkach zarzut, a decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za przestępstwo posiadania znacznej ilości środków odurzających grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Suwalscy policjanci zatrzymali podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków.W mieszkaniu 21-latka mundurowi znaleźli susz koloru zielonego. Był on schowany w plecaku i sportowej torbie. Kolejne narkotyki mundurowi ujawnili w kuchni, w zamrażarce. Wstępne badania narkotesterami wykazały, że zabezpieczone substancje to 190 gramów marihuany i 70 gramów amfetaminy.  Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie.

Prokurator przedstawił 21-latkowi zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających, a sąd zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Za to przestępstwo, zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Suwałki

Top