Suwalscy policjanci protestują

Suwalscy policjanci protestują

W środę 9 listopada,  policjanci z Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego protestując przed budynkiem komendy, przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji protestacyjnej służb mundurowych.

Ponad 50 funkcjonariuszy i pracowników protestowało przeciwko rozwiązaniom płacowym przedstawionych przez MSWiA, gdyż nie ma tam atrakcyjnych propozycji dla mundurowych z niewielkim i średnim stażem służby. Swoimi działaniami  chcą zwrócić uwagę na trudną  sytuację finansową w jakiej znaleźli się  z powodu inflacji. Przedstawiciele organizatorów protestu odczytali ogólnokrajowe postulaty m.in. podniesienia waloryzacji pensji  minimum do poziomu inflacji, zmniejszenia dysproporcji w nagrodach kwartalnych pomiędzy kadrą dowódczą a szeregowymi funkcjonariuszami. Spełnienie tych postulatów jest konieczne, by nie tylko zapełnić policyjne wakaty, ale też   powstrzymać zapowiadaną na przyszły rok falę odejść funkcjonariuszy.

Oprócz manifestacji oraz akcji stosowania pouczeń zamiast mandatów  karnych, widocznym symbolem protestu jest oflagowanie jednostek Policji i oznakowanie radiowozów.

Top