W dniach 4-5 listopada 2022 w Sofii, stolicy Bułgarii 74-osobowa Reprezentacja Polski uczestniczyła w Mistrzostwach Europy Kadetów (15-16 lat), Juniorów (17-18 lat) i Młodzieżowców (18-20 lat) Karate Shinkyokushinkai. W Mistrzostwach Europy uczestniczyło 502 zawodników z 22 krajów.

W 74-osobowej reprezentacji Polski znalazła się trójka naszych Suwalskich zawodników. Kadet Kacper Kluczyński i juniorzy Jolanta Płońska oraz Tomasz Kluczyński. Tym razem suwalczanie nie zdobyli dla naszego kraju żadnego medalu. Poziom Mistrzostw Europy okazał się za wysoki na Ich aktualne umiejętności. Jola i Kacper ulegli w swoich pierwszych walkach, a Tomek wraz z dwoma innymi zawodnikami, startując w kata drużynowy, przegrali z ekipą Ukrainy.

Na osłodę cieszymy się z sukcesu naszego kraju. Reprezentacja Polski wypadła bardzo dobrze. Zawodnicy zdobyli 25 medali: 8 złotych, 6 srebrnych i 11 brązowych. Dało to nam III miejsce drużynowo wśród 22 krajów! Uważamy też, że ogromną wartością będzie dla naszych zawodników doświadczenie – sportowe, startowe i kulturowe, które zdobyli biorąc udział w tych zawodach. Mamy nadzieję, że zrobią z nich użytek na przyszłość :).

W tym roku, 26 listopada w Katowicach, mamy jeszcze szanse zdobyć medale na Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowców, na co liczymy.

Wyjazd na Mistrzostwa Europy suwalskich zawodników został dofinansowany z dotacji urzędu Miejskiego w Suwałkach.

Źródło: Marek Krejpcio