Porażką zakończyli rundę zasadniczą w Suwałkach siatkarze Ślepska Malow. W meczu z Cerrad Czarni Radom przegrali 1;3 (23:25, 42:44, 25:22, 21:25). Bardzo dobry mecz w drużynie z Radomia rozegrał Karol Butryn, który został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu. Walka była wyrównana, a set drugi okazał się rekordowy w historii Plus Ligi: trwał aż 60 minut, a zespół zwycięski zdobył aż 44 punkty. Jeszcze nigdy drużyny Plus Ligi nie grały tak długo jednego seta. W całym meczu zespół Cerrad Czarnych był skuteczniejszy w ataku i grze blokiem. Siatkarze z Radomia zdobyli 11 punktów blokiem, przy 3 punktach Ślepska Malow. W Ślepsku Malow najskuteczniejsi, jak zwykle byli Bartłomiej Bołądź i Nicolas Szerszeń.

Teraz Cerrad Czarni Radom są bliżsi gry w czołowej ósemce. Ślepsk Malow Suwałki z dorobkiem 28 pkt zajmuje ósmą lokatę w tabeli Plus Ligi. Suwalski zespół do końca rundy zasadniczej będzie grał już tylko na wyjazdach. Najpierw Ślepsk Malow zagra już 3 marca zaległy mecz w Gdańsku z Treflem.