OSZUSTWA PRZY ZAKUPIE OPAŁU

OSZUSTWA PRZY ZAKUPIE OPAŁU

Oszuści cały czas próbują nowych metod. Tym razem ich ofiarą padł 35-letni mieszkaniec gminy Filipów, który chciał kupić ekogroszek. Mężczyzna nie otrzymał zamówionego opału za który wcześniej zapłacił ponad 5 tysięcy złotych. Dodatkowo kontakt z rzekomym sprzedającym nagle urwał się. Apelujemy o ostrożność podczas transakcji internetowych.

Suwalscy policjanci otrzymali informację od 35-latka o oszustwie podczas zakupu opału w sieci. Z relacji mężczyzny wynikało, że znalazł on ofertę jednego ze „składów”, gdzie dostępny był ekogroszek. Mieszkaniec gminy Filipów zamówił tam 2 tony opału, a następnie przelał na wskazane przez „sprzedającego” konto ponad 5 tysięcy złotych. Niestety zamówiony towar nie dotarł do mężczyzny, a kontakt z rzekomym sprzedawcą nagle urwał się. Ponadto, 35-latek nie otrzymywał odpowiedzi na maile przesyłane do „składu opału”. Wtedy zorientował się, że został oszukany i o całej sprawie poinformował policjantów. Niestety to już kolejny taki przypadek na terenie powiatu suwalskiego.
PAMIĘTAJ:
• Kupujmy i zamawiajmy u sprawdzonych, zaufanych sprzedawców, sprawdźmy czy posiadają prawdziwe dane, opinie, komentarze;
• Uważajmy na phishing – strony internetowe podszywające się pod istniejące firmy – sprawdzajmy ich autentyczność;
• Uważajmy na atrakcyjne okazje – oszust kusi niską ceną;
• Zastosujmy ograniczone zaufanie do konsultantów telefonicznych, nie wszyscy mają dobre zamiary;
• Przy odbiorze sprawdźmy otrzymany produkt;
• Zachowajmy ostrożność przy płaceniu – dokonajmy zapłaty przy odbiorze.

Źródło: KMP Suwałki

Top