Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy

Dzięki postawie młodych suwalczan zatrzymany został nietrzeźwy kierowca. Do obywatelskiego ujęcia doszło w sobotnią noc. Okazało się, że kierujący skodą 49-latek miał w organizmie 1,7 promila alkoholu. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

W sobotę po 23 suwalscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w okolicach ogródków działkowych na ulicy Wyszyńskiego kierowca skody jechał bez włączonych świateł i całą szerokością jezdni. Okazało się, że czterech młodych suwalczan od razu zareagowało widząc niebezpieczny manewry i zawiadomili suwalskich policjantów. Gdy kierowca skody zatrzymał się wtedy młodzi suwalczanie uniemożliwili mu ucieczkę i przekazali przybyłym na miejsce policjantom. Badanie alkomatem 49-latka wykazało 1,7 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Szybka reakcja i wzorowa postawa zgłaszających pozwoliła wyeliminować z ruchu drogowego nietrzeźwego kierowcę i zapobiec potencjalnej tragedii na drodze.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Każdy, nawet anonimowo, dzwoniąc pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o niepokojącym zdarzeniu. Policjanci sprawdzą każde zgłoszenie.

Źródło: KMP Suwałki

Top