Badmintoniści SKB Suwałki wywalczyli już pięć medali

Badmintoniści SKB Suwałki wywalczyli już pięć medali

W Białymstoku badmintoniści SKB Suwałki walczą o medale indywidualnych Mistrzostw Polski.  Wywalczyli ich pięć. Do półfinałów awansowali: Ulyana Wolskaja w singlu kobiet, Robert Cybulski, który w mikście gra z Wiktoria Dąbczyńską oraz trzy deble męskie: Michał Sobolewski/ Adam Szolc, R. Cybulski/ Przemysław Szydłowski i Michał Łogosz, który gra z Przemysławem Wachą z Łodzi. Szansę na medal ma jeszcze debel kobiet U. Wolskaja/ Kamila Augustyn.

Medal wywalczył Robert Cybulski, który w mikście gra z Wiktorią Dąbczyńską (Orlicz Suchedniów). W ćwierćfinale pokonali oni innego badmintonistę SKB Przemysława Szydłowskiego grającego z Olga Mikszą z Warszawy. R. Cybulski/W. Dąbczyńska w półfinale zagrają z Wiktorem Treckim i Paulina Hankiewicz z Warszawy. W grze mieszanej w drugiej rundzie odpadły jeszcze dwie pary z udziałem badmintonistów SKB: Adam Szolc/Kornelia Marczak i Karolina Szubert/Michał Rogalski.

W deblu męskim w półfinale Michał Sobolewski/ Adma Szolc zgrają z M. Łogoszem/ P. Wachą (AZS Łódź). Badmintoniści SKB Robert  Cybulski/ Przemysław Szydłowski w półfinale zmierzą się z Miłoszem Bochatem i Wiktorem Treckim z Warszawy .

W grze pojedynczej kobiet awans do strefy medalowej wywalczyła Ulyana Wolskaja. Z zawodniczek SKB  w 2 rundzie odpadła Weranika Stankewicz, a w 1 rundzie Oliwia Niedźwiedzka i Wiktoria Pletsiuchowa.W grze pojedynczej mężczyzn w ćwierćfinale Mateusz Świerczyński przegrał z Dominikiem Kwintą z Niepołomic. W drugiej rundzie odpadł Michał Sobolewski, a w 1 rundzie odpadł inny zawodnik SKB Maksym Owczynnikow.

W deblu kobiet o awans do półfinału walczą: Kamila Augustyn/ Ulyana Wolskaja. W 2 rundzie odpadły: Weranika Stankewicz/ Wiktoria Pletsiuchowa, a w 1 rundzie Aleksandra Goszczyńska/Karolina Szubert.

 

Top