Ave Regina w Konkatedrze

Ave Regina w Konkatedrze

Kolejne festiwalowe wydarzenie artystyczne w ramach II Międzynarodowego Festiwalu Cantareum 2023 odbyło się w Konkatedrze pw. Św. Aleksandra w Suwałkach. Koncert Ave Regina zorganizowano 15 sierpnia, w dniu Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i Święta Wojska Polskiego.

Koncert wokalno-organowy, z udziałem wybitnych solistów: Marlena Borowska – sopran, Jacek Szymański – tenor, Dariusz Wójcik  bas oraz Paweł Seligman – organy. Jest organizowany w ramach II Międzynarodowego Festiwalu CANTAREUM 2023, Muzyczne Skarby Europy, Suwałki – Sejny – Kowno – Soleczniki – Warszawa – Białystok. Koncert rozpoczął się od wspólnego odśpiewania przez artystów i publiczność pieśni hymnicznej – Roty, do której muzykę skomponował  Feliks Nowowiejski a tekst napisała i Maria Konopnicka. Program koncertu wypełniły unikatowe utwory sakralne – w pierwszej części oraz patriotyczne w drugiej części koncertu, jak doskonale znane  „Czerwone maki na Monte Cassino”, „Wojenko, wojenko” czy „Dziś do ciebie przyjść nie mogę”.

Przedsięwzięcie zrealizowane przy wsparciu finansowym Województwa Podlaskiego oraz budżetu miasta Suwałk. Partnerem strategicznym wydarzenia jest Województwo Podlaskie.

Top