ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI ” PODZIEL SIĘ…”– TO NIEZWYKLE PROSTA POMOC DLA POTRZEBUJĄCYCH

ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI ” PODZIEL SIĘ…”– TO NIEZWYKLE PROSTA POMOC DLA POTRZEBUJĄCYCH

Już w najbliższy weekend w Suwałkach odbędzie się kolejna Zbiórka Żywności pod hasłem „Podziel się…”. W ramach akcji, każdy może ufundować posiłek dla potrzebujących. Wystarczy kupić kilka dodatkowych produktów i przekazać je wolontariuszom w 115 sklepach w całym województwie podlaskim.

Zbiórka odbędzie się w dniach 12 – 13 października  w 14 miejscowościach w województwie podlaskim. Weźmie w niej udział ponad 2300 wolontariuszy, którzy będą odbierać produkty od darczyńców przy kasach 115 sklepów.

Cała zebrana żywność trafi do lokalnych organizacji, które na co dzień zajmują się dożywianiem i pomocą charytatywną.

Pomóc może każdy i każda pomoc ma znaczenie. By odmienić czyjś los często wystarczą małe dobre gesty wielu ludzi, które zsumowane, przynoszą realną i odczuwalną poprawę w życiu innych osób. – podkreśla Romuald Turczyński, Prezes Stowarzyszenia Bank Żywności Suwałki – Białystok. Obecnie najpotrzebniejszymi produktami są mąka, olej, cukier, konserwy, przetwory warzywne i owocowe oraz słodycze.

O Bankach Żywności:

Federacja Polskich Banków Żywności jest organizacją pożytku publicznego (KRS 0000063599), której misją jest przeciwdziałanie marnowaniu żywności i niedożywieniu w Polsce. Federacja Polskich Banków Żywności zrzesza 32 Banki Żywności działające na terenie całego kraju. Banki Żywności udzielają codziennej, bezpłatnej pomocy żywnościowej blisko 3 500 organizacjom i instytucjom społecznym, za pośrednictwem których trafia ona do 2 000 000 osób najbardziej potrzebujących.

Suwałki zbiórka żywności

Top