Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie zaproszenia

  • This wydarzenie has passed.

Żywa Biblioteka

19 maja 2018, godz. 15:00

W sobotę, 19 maja 2018 r. w godz. 15:00-18:00 Biblioteka Publiczna w Suwałkach zaprasza na kolejną edycję „Żywej Biblioteki”. 

„Żywa Biblioteka” to jednodniowa akcja, która polega na rozmowie „w cztery oczy” z przedstawicielami grup spotykających się ze stereotypami, uprzedzeniami i dyskryminacją. W tym dniu to ludzie są „Książkami”, a „Czytelnik” może czytać w nich jak w otwartej księdze w myśl zasady, że nie ocenia się książki po okładce. Główną ideą akcji jest popularyzowanie wartości tj.: otwartość, różnorodność i prawa człowieka.
„Żywe Książki” to osoby reprezentujące grupy społeczne obarczone stereotypami oraz narażone na wykluczenie i dyskryminację, które poprzez osobistą rozmowę z Czytelnikiem propagują otwartość, szacunek dla drugiego człowieka i różnorodność.

Podczas tej edycji Żywej Biblioteki w Suwałkach można będzie porozmawiać z następującymi tytułami: Ateista/Ateistka, Bankrut-biznesmen, Osoba chorująca na stwardnienie rozsiane, Osoba chorująca na anoreksję, Osoba homoseksualna, Trzeźwy Alkoholik.

Suwałki żywa biblioteka

Szczegóły

Data:
19 maja 2018
Czas:
15:00 - 18:00

Organizator

BIBLIOTEKA PUBLICZNA IM. MARII KONOPNICKIEJ w Suwałkach
Strona internetowa:
www.bpsuwalki.pl

Miejsce

Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach
ul. Emilii Plater 33A
Suwałki, 16-400 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
www.bpsuwalki.pl
Top