Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie zaproszenia

  • This wydarzenie has passed.

Żeglarska wyprawa w nieznaną Arktykę Tadeusza Buchowieckiego

11 kwietnia 2019, godz. 17:00

Tadeusz Buchowiecki, suwalczanin, przedsiębiorca kojarzony przede wszystkim z firmą branży usług motoryzacyjnych, położoną na placu z zabytkowym budynkiem starej elektrowni w Suwałkach, odkrył w sobie pasję żeglarską dopiero po 40-ce. Ale zdążył już żeglować wielokrotnie na dużych żaglowcach morskich, takich jak Pogoria, Kapitan Borchardt czy La Grace po Morzu Śródziemnomorskim czy Oceanie Atlantyckim.

Ostatnią ze swoich wypraw morskich odbył na statku „Ocean A”, który mógł pochwalić się niemałym sukcesem, bowiem żeglując wzdłuż wschodniego brzegu Grenlandii, we wrześniu 2018 roku, osiągnął rekordową pozycję w płynięciu na północ jak najbliżej bieguna: 79 stopni 40 minut szerokości geograficznej północnej, ustanawiając tym samym nowy rekord świata przejścia pod żaglami w tym kierunku.

Załoga statku „Ocean A” składała się z 16 osób, a Tadeusz Buchowiecki pełnił w niej funkcję III oficera. O swojej podróży, z której przywiózł dużą ilość ciekawych fotografii, opowie na spotkaniu 11 kwietnia 2019 r. o godz. 17:00 w Bibliotece Publicznej im. M. Konopnickiej w Suwałkach, ul. Emili Plater 33A.

Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu „Opowieści fotograficzne” realizowanego we współpracy ze Stowarzyszeniem „Mała Szkoła Fotografii – PAcamera CLUB”.

Serdecznie zapraszamy!
Biblioteka Publiczna  spotkanie Tadeusz Buchowiecki

Szczegóły

Data:
11 kwietnia 2019
Czas:
17:00

Organizator

BIBLIOTEKA PUBLICZNA IM. MARII KONOPNICKIEJ w Suwałkach
Strona internetowa:
www.bpsuwalki.pl

Miejsce

Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach
ul. Emilii Plater 33A
Suwałki, 16-400 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
www.bpsuwalki.pl
Top