Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie zaproszenia

  • This wydarzenie has passed.

WTOOPA po raz pierwszy w Suwałkach

31 stycznia 2019, godz. 08:00 - 3 lutego 2019, godz. 17:00

Różne są festiwale, konkursy czy przeglądy teatralne. I jedna, jedyna WTOOPA, stworzona przez pasjonatów teatru dla pasjonatów teatru. Wyjątkowe spotkanie, w trakcie którego będziemy wspólnie pracować podczas warsztatów oraz dzielić się swoimi dokonaniami, prezentując spektakle. Gośćmi suwalskich Spotkań będą Stanisław Tym i prof. Andrzej Strumiłło.

31.01-3.02.2019
SOK, ul. Jana Pawła II 5

Bilety na spektakle: 5 zł, wkrótce w sprzedaży

Idea Ogólnopolskich Spotkań Teatralnych WTOOPA zrodziła się w Krakowie w 2013 roku i spotkała z ciepłym przyjęciem oraz zainteresowaniem wielu ośrodków kultury w Polsce. Impulsem do stworzenia własnego, idealnego święta teatru były doświadczenia związane z uczestnictwem w licznych festiwalach, przeglądach i konkursach. Gospodarzami kolejnych edycji były Lublin, Bielsko-Biała, Zduńska Wola oraz oczywiście Kraków. W kilku WTOOP-ach brały udział zespoły teatralne działające w Suwalskim Ośrodku Kultury. To zapewne wpłynęło na propozycję zorganizowania kolejnej edycji właśnie w Suwałkach. W ten sposób dołączyliśmy do grona znamienitych instytucji kultury goszczących Spotkania, a suwalska WTOOPA, trzynasta z kolei, otworzy cykl Spotkań w 2019 roku.

Festiwal promuje teatralny ruch amatorski młodych, udanie łącząc wartości artystyczne i edukacyjne – jako nieliczne z wydarzeń organizowanych dla teatrów amatorskich, trwa aż cztery dni. Jego celem jest rozwijanie pasji, jaką dla uczestników i widzów jest teatr, dlatego Spotkania nie mają formuły konkursowej, dużo uwagi poświęcając intensywnym warsztatom prowadzonym przez ludzi młodych, ale już znanych w świecie teatru, w tym twórców pochodzących z Suwałk.

WTOOPA to również, a może przede wszystkim, spektakle prezentowane przez uczestniczące w Spotkaniach zespoły – w sumie zobaczymy kilkanaście młodzieżowych i studenckich zespołów teatralnych z całej Polski. To także rozmowa i słuchanie siebie nawzajem, stąd po każdym spektaklu zapraszamy na wspólną, szczerą rozmowę o tym, co zobaczyliśmy. Gośćmi specjalnymi suwalskiej imprezy będą Stanisław Tym, znany aktor, satyryk, scenarzysta i komediopisarz oraz profesor Andrzej Strumiłło, artysta wyjątkowy dla budowania kultury województwa podlaskiego, obaj zamieszkali na Suwalszczyźnie.

Zaczynamy ostatniego dnia stycznia, a z pierwszymi spektaklami wystąpią grupy działające w Suwalskim Ośrodku Kultury, między innymi: Teatr Form Czarno-Białych PLAMA, Teatr Mikrus, Fabryka Monodramów.

Oficjalna strona WTOOPY >>

Wtoopa-2019 Suwałki

Szczegóły

Start:
31 stycznia 2019, godz. 08:00
Koniec:
3 lutego 2019, godz. 17:00

Organizator

SUWALSKI OŚRODEK KULTURY

Miejsce

SUWALSKI OŚRODEK KULTURY
Papieża Jana Pawła II 5
Suwałki, 16-400 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://soksuwalki.eu
Top