Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie zaproszenia

  • This wydarzenie has passed.

UGLA znaczy sowa

15 listopada 2018, godz. 19:00

Ugla to nowe zjawisko na polskiej scenie muzycznej. Nowoczesna, awangardowa muzyka inspirowana magią tradycji ludowej wielu kultur oraz niebanalne teksty to znaki rozpoznawcze kwartetu: suwalczanki Magdaleny Sowul, Sebastiana Świądra, Macieja Wróbla i Michała Mościckiego. Zespół, któremu szansę dała sama Monika Brodka, suwalczanie usłyszą w połowie listopada.

Czwartek, 15.11.2018, godz. 19:00

Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

Bilety: 20 zł i 25 zł w dniu koncertu w kasie SOK

Obowiązują zniżki dla beneficjentów programu Suwalska Karta Mieszkańca.

UGLA (w języku islandzkim sowa) to kwartet, którego liderką, autorką muzyki i tekstów jest suwalczanka Magdalena Sowul, wokalistka i klarnecistka poszukująca alternatywnych form ekspresji dźwiękowej, laureatka 47. Festiwalu FAMA 2017 w kategorii wokaliści oraz tegoroczna stypendystka Miasta Suwałki w dziedzinie kultury.

Takiej muzyki dotąd w Polsce nie było. Łączą magię z nowoczesnością, a liderka podczas koncertów bosą stopą obsługuje looper. Niedawno doceniła ich sama Monika Brodka.

Co powiedziała postać w kapturze, Maciej Gajek, Bardziej.Newsweek.pl

Zespół wykorzystuje akustyczne instrumentarium i wykonuje autorskie piosenki, łącząc transową energię z wyjątkową delikatnością. W warstwie kompozycyjnej bazuje na technice live loopingu, czyli zapętlania, przetwarzania i nakładania na siebie kolejnych warstw prostych motywów muzycznych. Eksperymentuje z barwą instrumentów, wykorzystując efekty, a formy utworów Ugli zawierają dozę niedookreśloności otwartą na improwizację. Zespół tworzy harmoniczne przestrzenie, które korespondują z introspektywnym charakterem tekstów. W brzmieniu dają się słyszeć inspiracje muzyką ludową różnych kultur, które mieszają się z minimalizmem, a tradycja pieśniarska z elektroniką i awangardowym eksperymentem.

Na koncercie w Suwałkach usłyszymy między innymi utwory Nie chcę nic, Ciemny, Woda, Niepewność, Mech, Matka, Czarny Pan, Róża i rdza, Stare drzewo.

W kwietniu tego roku jurorzy konkursu Firestone Headliners of Tomorrow, pod przewodnictwem Moniki Brodki, wybrali zespół do finałowej trójki wykonawców festiwalu. Zespół Ugla wystąpił m.in. na Halfway Festival w Białymstoku, 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym, a także na 47. Festiwalu FAMA 2018 w Świnoujściu, gdzie otrzymał nagrodę im. Andrzeja Jakóbca w kategorii muzyka.

Zespół tworzą:

Magdalena Sowul – śpiew, klarnet, OP-1, kalimba

Sebastian Świąder – skrzypce,

Maciej Wróbel – perkusja

Michał Mościcki – kontrabas

http://soksuwalki.eu/ugla-znaczy-sowa/

Suwałki SOK Ugla

Szczegóły

Data:
15 listopada 2018
Czas:
19:00

Organizator

SUWALSKI OŚRODEK KULTURY

Miejsce

SUWALSKI OŚRODEK KULTURY
Papieża Jana Pawła II 5
Suwałki, 16-400 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://soksuwalki.eu
Top