Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie zaproszenia

  • This wydarzenie has passed.

Twarzą w twarz z 12 twarzami na zdjęciach Filipa Ćwika

16 marca 2018, godz. 18:00

Wernisaż wystawy fotografii Filipa Ćwika „12 Twarzy”
Piątek, 16.03 .2018, godz. 18:00
Galeria PAcamera, ul. Noniewicza 71

Każde zdjęcie autorstwa Filipa Ćwika w Galerii PAcamera to indywidualna, niełatwa, a często dramatyczna, historia.  Razem te fotografie także tworzą jednak opowieść. Opowieść o ludziach, którzy spojrzeli wojnie w twarz.

wstęp wolny | wystawa czynna do 20.05.2018

12 Twarzy

Według Emmanuela Levinasa twarz nigdy nie może zostać w pełni scharakteryzowana, nigdy w pełni przedstawiona. Jest czymś nieskończonym, nieokreślonym elementem, który burzy jedność i spokój naszego świata. Tym samym wzywa nas do rozmowy, do zwrócenia uwagi, do spotkania twarzą w twarz. „12 Twarzy” to historie okrutnych i nieludzkich przeżyć, zarejestrowanych na dwa sposoby. Spisanych na
karcie papieru i utrwalonej na fotograficznej kliszy wielkoformatowej.

Syryjscy uchodźcy przebywający w tureckich obozach nie zawsze są skłonni do mówienia, lecz ich postawa, wyraz twarzy i wyrysowane na niej emocje nie wymagają komentarza i większych wyjaśnień. W twarzy, niczym w zwierciadle, odbijają się strach, lęk, bezsilność, rezygnacja, wyparcie, złość, ale też duma i szacunek. Emocje, znane tylko tym, którzy spojrzeli wojnie w twarz.

Zdjęcia zostały wykonane na przełomie sierpnia i września 2012 w Islahiye w Turcji, w obozie dla uchodźców przy granicy z Syrią.

Szczegóły

Data:
16 marca 2018
Czas:
18:00

Organizator

SUWALSKI OŚRODEK KULTURY

Miejsce

Galeria PAcamera
ul. Noniewicza 71
Suwałki, podlaskie 16-400 Polska
+ Google Map
Top