Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie zaproszenia

  • This wydarzenie has passed.

Tłusty Czwartek z kapelą ZPiT Suwalszczyzna po raz siódmy

28 lutego 2019, godz. 19:00

Jeśli Tłusty Czwartek, to koncert Kapeli Zespołu Pieśni i Tańca Suwalszczyzna! Zabrzmią przeboje muzyki klasycznej, jak „Taniec z szablami” Chaczaturiana, i znane standardy jazzowe, m.in. nieśmiertelny „Summertime” Gershwina. Gośćmi Kapeli będą wokaliści Roksana Maria Maciejczuk i Michał Sowul oraz Daniel Walisiewicz na flecie i Piotr Skowroński na akordeonie.

Czwartek, 28.02.2019, godz. 19:00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

Bilety: 20 zł KUP TERAZ >> lub w kasie SOK

Kapela Zespołu Pieśni i Tańca Suwalszczyzna zagra w składzie: Krzysztof Krzesicki (fortepian, kapelmistrz), Beata Chudecka (skrzypce), Adam Marszałek (skrzypce), Bartosz Drzemicki (trąbka), Olgierd Smokowski (klarnet), Urszula Murawko (instrumenty perkusyjne) i Mateusz Waraksa (kontrabas). Zabrzmią przeboje muzyki klasycznej, jak „Taniec z szablami” Chaczaturiana, i znane utwory wokalne, m.in. nieśmiertelny „Summertime” Gershwina. Muzycy zagrają także rumbę Tico-Tico i inne lubiane hity idealnie pasujące do karnawału. Kapeli towarzyszyć będą Goście Specjalni koncertu: znakomici wokaliści Roksana Maria Maciejczuk (sopran) i Michał Sowul, flecista Daniel Walisiewicz i Piotr Skowroński, wirtuoz akordeonu.

W programie przeboje muzyki klasycznej, standardy jazzowe, melodie w klimacie karnawałowym oraz znane utwory wokalne, m.in.:

  • Taniec z szablami (A. Chaczaturian),
  • Lot trzmiela (A. Rimsky-Korsakow),
  • Take Five (P. Desmond),
  • rumba Tico-Tico,
  • Summertime (G. Gershwin),
  • Gdzie mieszka miłość (czardasz z operetki „Hrabina Marica”, I. Kálmán),
  • Między ciszą a ciszą (G. Turnau),
  • Let it be (The Beatles),

w aranżacjach Krzysztofa Krzesickiego.


Roksana Maria Maciejczuk – suwalczanka, absolwentka klasy fortepianu suwalskiej PSM I i II st. oraz uczennica drugiej klasy śpiewu solowego, solistka ZPiT Suwalszczyzna. Laureatka I miejsca oraz Nagrody Specjalnej Prezydenta Suwałk dla Najlepszego Głosu Żeńskiego na I Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej im. prof. H. Słonickiej w Suwałkach (2018),  I nagrody na III Ogólnopolskim Festiwalu Wokalnym im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie (2018), a z ZPiT Suwalszczyzna – Grand Prix Festiwalu Tetri Tolia w Batumi w Gruzji (2018). Stypendystka Dyrektora CEA w Warszawie (MKiDN) za osiągnięcia konkursowe, działalność koncertową i wyniki w nauce oraz Marszałka województwa podlaskiego dla uczniów utalentowanych artystycznie. WIĘCEJ >>


Piotr Skowroński – wirtuoz akordeonu, laureat wielu prestiżowych festiwali akordeonowych w Polsce i za granicą. Absolwent Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku. Swoje umiejętności szkolił pod okiem światowej klasy pedagogów. Uchodzi za jednego z czołowych akordeonistów młodego pokolenia w Polsce. Koncertował na scenach Opery Bałtyckiej w Gdańsku, Opery Nova w Bydgoszczy, Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie, w gdańskim Ratuszu i na Zamku w Malborku, a także w Danii, Francji, Niemczech, na Litwie i Łotwie.


Michał Sowul – absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej 1 i 2 stopnia w Suwałkach w sekcji perkusji. Były wokalista zespołu Noxes, tenor w Suwałki Gospel Choir, wokalista zespołu Piano Blues Band.

Suwałki SOK_tłusty czwartek_2019_grzaka

Szczegóły

Data:
28 lutego 2019
Czas:
19:00

Organizator

SUWALSKI OŚRODEK KULTURY

Miejsce

SUWALSKI OŚRODEK KULTURY
Papieża Jana Pawła II 5
Suwałki, 16-400 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://soksuwalki.eu
Top