Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie zaproszenia

  • This wydarzenie has passed.

Suwalski Chór Primo w koncercie wielkopostnym

7 kwietnia 2019, godz. 18:45

Koncert wielkopostny w wykonaniu Suwalskiego Chóru PRIMO pod dyrekcją dr. Ignacego Ołowia
Niedziela, 7.04.2019, godz. 18:45
konkatedra pw. św. Aleksandra

Zapraszamy na wyjątkowy koncert wielkopostny. Tydzień przed Niedzielą Palmową i dwa przed Wielkanocą w konkatedrze w podniosły nastrój wielkanocnego okresu wprowadzi nas Suwalski Chór Primo.

wstęp wolny

W koncercie usłyszymy:
soprany: Elżbieta Jaśkiewicz, Barbara Malinowska, Katarzyna Obrączka, Marzena Stasińska, Barbara Stefanowicz, Grażyna Szejda, Maria Aneszko, Monika Brezgieł, Marta Sławińska.
alty: Łucja Bierdziewska, Beata Dołubizno, Martyna Książek, Wanda Małyszko, Dorota Niewulis, Teresa Sinkiewicz-Romatowska, Hanna Szczecina-Gniedziejko, Sylwia Jędzul, Anna Sapieszko-Wojtanis, Zofia Anna Sławińska.
tenory: Józef Bierdziewski, Kazimierz Rybacki, Marek Staszkiewicz, Marek Szczepankiewicz.
basy: Emil Kulbacki, Andrzej Masłowski, Marek Chrzanowski, Grzegorz Chomicz.

Chór mieszany PRIMO założony w roku 2013 przez dr. Ignacego Ołowia występuje podczas uroczystości miejskich, gminnych czy też kościelnych. W repertuarze posiada utwory a’cappella oraz wokalno-instrumentalne. Współpracuje z Suwalską Orkiestrą Kameralną, Państwową Szkołą Muzyczną I i II stopnia w Suwałkach oraz parafią p.w. Kazimierza Królewicza. Od roku 2014 chór dał 38 koncertów na rzecz mieszkańców miasta i okolic. W roku 2017 w IV Międzynarodowym Konkursie Chóralnym Muzyki Sakralnej Carmen Fidei w Łomży zdobył II miejsce, zaś 12.05.2018 r. wyśpiewał I miejsce w I Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Sakralnej Nadzieja w Chórze w Tykocinie.

Obecnie chór działa przy Stowarzyszeniu Kulturalno-Społecznym PRIMO, którego celem jest m.in. krzewienie kultury muzycznej, przybliżanie słuchaczom pieśni artystycznych, patriotycznych, ludowych poprzez udział chóru w różnego rodzaju wydarzeniach, koncertach. W tym celu stowarzyszenie pisze różnego rodzaju projekty, z których środki przeznaczane są na warsztaty chóralne doskonalące technikę wokalną oraz stwarzające możliwość nauki pieśni, które później są wykonywane wspólnie z ludźmi. Do tej pory pozyskano środki na trzy projekty: Śpiewamy dla Niepodległej, Niepodległa w duszy nam gra, Dobry sprzęt – łatwiejsza praca (projekty realizowane przy wsparciu finansowym Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich – Podlaskie lokalnie, polegające na wspólnym śpiewaniu z ludźmi zgromadzonymi na koncercie pieśni patriotycznych, artystycznych, szczególnie na wsi). Każdy, kto był na koncercie otrzymał wydrukowany miniśpiewnik, który później mógł zabrać do domu.

PRIMO Suwałki koncert-wielkopostny

Szczegóły

Data:
7 kwietnia 2019
Czas:
18:45

Organizator

SUWALSKI OŚRODEK KULTURY

Miejsce

Konkatedra pw. Św. Aleksandra w Suwałkach
Top