Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie zaproszenia

  • This wydarzenie has passed.

Suwałki Miss Run 2019

26 maja 2019, godz. 13:00

„Suwałki Miss Run” to wydarzenie, które od pięciu lat jest stałym punktem kalendarza imprez biegowych organizowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach. Bieg, który odbędzie się 26 maja nad zalewem Arkadia w Suwałkach, jak sama nazwa wskazuje jest skierowany wyłącznie do Pań i początkowo związany był z obchodami Dnia Kobiet. Natomiast tegoroczna edycja odbędzie się w równie szczególnym dniu – Dniu Matki.

Zmiana terminu wydarzenia była podyktowana m.in. niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi podczas pierwotnego terminu oraz chęcią umożliwienia Paniom zaprezentowania się w iście wiosennych przebraniach podczas udziału w biegu. Organizatorzy nie zrezygnowali jednak z najważniejszego przesłanie wydarzenia – docenienia Pań w dniu ich święta.

Podczas tegorocznej edycji zmianie uległa również formuła wydarzenia. Punktem kulminacyjnym wydarzenia będzie bieg wokół Zalewu Arkadia – na zmienionym dystansie około 5 km. Dodatkowymi atrakcjami będą na pewno “Bieg w szpilkach” na dystansie 100 m, wybory Suwałki Miss Fashion Run 2019  oraz Suwałki Miss Foto 2019. W obu tych kategoriach zostaną nagrodzone po trzy uczestniczki wybrane przez specjalną komisję.  Dodatkowo na zakończenie imprezy obędzie się losowanie atrakcyjnych nagród wśród Pań – uczestniczek, które pokonają dystans 5 km.

W tym roku bieg będzie miał charakter charytatywny – opłaty za udział w wydarzeniu zostaną przekazane na rzecz podopiecznych Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły Podstawowej Bajka w Suwałkach. Środki zebrane podczas biegu zostaną przeznaczone na remont kolejnej części budynku przy ul. Paca 4 w Suwałkach. Nowo remontowana szkoła na Paca ma mieć 400 m2 i „Bajka” wciąż potrzebuje pomocy, aby można było dokończyć prace. Warto podkreślić, że NTSP Bajka jest placówką bezpłatną – od rodziców dzieci nie są pobierane żadne opłaty. W tej chwili szkoła utrzymuje się przede wszystkim z dotacji oświatowej, którą w całości przeznaczono na opłacanie nauczycieli i terapeutów oraz utrzymanie obecnego budynku. Wszystkie zadania szkoła realizuje z dotacji, projektów, darowizn i pracy wolontariuszy.

Szczegółowe informacje oraz aktualizacje dotyczące nagród i uczestnictwa na dedykowanym wydarzeniu na facebooku Suwałki Miss Run 2019.

Zapisy do biegów na www.datasport.pl lub w biurze zawodów w dniu imprezy w godzinach 12:30 – 13:30 (pod warunkiem dostępności miejsc). Szczegółowe informacje na stronie www.osir.suwalki.pl/wydarzenia.

Suwałki Miss Run 2019

Szczegóły

Data:
26 maja 2019
Czas:
13:00 - 17:00

Organizator

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach
Strona internetowa:
www.osir.suwalki.pl

Miejsce

Zalew Arkadia
Wojska Polskiego
Suwałki, podlaskie 16-400 Poland
+ Google Map
Top