Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie zaproszenia

  • This wydarzenie has passed.

Stanisława Celińska i Lucyna Malec jako Grace & Gloria

25 marca 2018, godz. 17:00

Przejmująca i barwna opowieść o dwóch dojrzałych kobietach, o krańcowo różnych temperamentach, charakterach i skrajnie odmiennych doświadczeniach życiowych. Wzruszający spektakl dotykający trudnych tematów przemijania, jednocześnie niosący nadzieję, przepełniony poczuciem humoru i zaskakujący zwrotami akcji.

Niedziela, 25.03.2018, godz. 17:00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

Bilety: 50 i 30 (ulgowe) zł KUP TERAZ >> lub w kasie SOK

Akcja sztuki „Grace i Gloria” dzieje się gdzieś na dalekiej amerykańskiej prowincji. Brawurowa gra Stanisławy Celińskiej i Lucyny Malec tworzy widowisko pełne wdzięku i refleksji. Opowieść dopełniają znakomita scenografia Jerzego Rudzkiego i muzyka Jerzego Satanowskiego. Spektakl został przygotowany z okazji jubileuszu 50-lecia pracy artystycznej Stanisławy Celińskiej. Zdobył trzy pierwsze nagrody na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Prywatnych w Siedlcach w 2013 roku: Pierwszą Nagrodę Jury i Publiczności w kategorii Najlepszy Spektakl, Pierwszą Nagrodę Publiczności w kategorii Najlepsza Scenografia.

Zapraszamy do obejrzenia rozmowy Małgorzaty Ziętkiewicz ze Stanisławą Celińską i Lucyną Malec, odtwórczyniami tytułowych ról w sztuce „Grace i Gloria”.

autor: Tom Ziegler
reżyseria: Bogdan Augustyniak
muzyka: Jerzy Satanowski
scenografia: Jerzy Rudzki
obsada: Stanisława Celińska, Lucyna Malec
producent spektaklu: Joanna Cywińska

czas trwania: 120 minut (w tym przerwa 15 minut)

Stanisława Celińska. Aktorka znana z wielu wybitnych kreacji teatralnych i filmowych, świetnie czuje się zarówno w repertuarze komediowym, jak i dramatycznym. Długoletnia współpraca z Krzysztofem Warlikowskim niejednokrotnie stawiała ją przed trudnymi, śmiałymi, a często również szokującymi zadaniami aktorskimi.

Lucyna Malec. Szerokiej publiczności znana z seriali „Na Wspólnej”, „Hotel 52”, „Bulionerzy”. Sympatię widzów przyniosły jej kreacje w programie „Komiczny Odcinek Cykliczny” (KOC) Grzegorza Wasowskiego i Sławomira Szczęśniaka.


Szczegóły

Data:
25 marca 2018
Czas:
17:00

Organizator

SUWALSKI OŚRODEK KULTURY

Miejsce

Sala im. Andrzeja Wajdy
ul. Jana Pawła II 5
Suwałki, podlaskie 16-400 Polska
+ Google Map
Top