Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie zaproszenia

  • This wydarzenie has passed.

Środa Seniora: Dzisiaj Ziemia Wasza Jest Wolną

24 października 2018, godz. 17:00

Seniorzy ze Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Suwałkach zapraszają na patriotyczne widowisko teatralno-muzyczne przygotowane dla uczczenia 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę. To żywa lekcja historii, zarówno dla starszych suwalczan, jak i młodego pokolenia. 

Środa, 24.10.2018, godz. 17:00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

wstęp wolny

W widowisku występują Grupa Teatralna UTW UNIWERSALNI, Zespół Wokalno-Muzyczny ZŁOTA JESIEŃ, Zespół Taneczny SREBRNE PIERWIOSNKI oraz gościnnie Zespół ISKIERKI ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Suwałkach.

W trakcie trzyczęściowego widowiska usłyszymy opowieść pełną ciekawostek z życia Marszałka Józefa Piłsudskiego, zobaczymy rekonstrukcję doniosłej wizyty Naczelnika Państwa w Suwałkach we wrześniu 1919 roku, a także wielką radość suwalczan z wolności…

Widowisko honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Suwałk Czesław Renkiewicz. Jest ono realizowane w ramach projektu współfinansowanego ze środków Zarządu Województwa Podlaskiego i Miasta Suwałki.

Przypomnijmy, że Józef Piłsudski przebywał w Suwałkach 12 i 13 września 1919 roku. Uczestniczył w nadaniu Sztandaru 41 Pułkowi Piechoty oraz wziął udział w uroczystym obiedzie wydanym na jego cześć przez Radę Miejską Suwałk, w trakcie którego wygłosił do suwalczan znamienne słowa: „Dzisiaj ziemia wasza jest wolną”. Słowa te stały się kanwą spektaklu. W budowaniu więzi z Suwałkami miała swój udział żona marszałka, Aleksandra, która urodziła się w Suwałkach i tu spędziła dzieciństwo i młodość. Jest patronką Szkoły Podstawowej nr 2, na której obecnie można podziwiać mural upamiętniający jej związki z Suwałkami.

Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku stawia sobie za cel wszechstronne uaktywnianie seniorów, czynne uczestnictwo w życiu społecznym i kulturalnym miasta. W licznych sekcjach stwarza seniorom możliwość m.in. nauki języków obcych, obsługi komputera, rozwijania swoich pasji i zainteresowań. Poprzez wolontariat zapewnia pomoc potrzebującym, angażuje się w zbiórki żywności. Cykliczne wykłady pozwalają seniorom zdobywać wiedzę na temat zdrowia, historii miasta, regionu, psychologii, a wspólne wyjazdy do opery, teatru, na wycieczki, uczestnictwo w wieczorkach tanecznych są doskonałą okazją do wyjścia z domu, poznania nowych przyjaciół. Więcej tutaj >>

Suwałki środy seniora 24.10.2018

Szczegóły

Data:
24 października 2018
Czas:
17:00

Organizator

SUWALSKI OŚRODEK KULTURY

Miejsce

Sala im. Andrzeja Wajdy
ul. Jana Pawła II 5
Suwałki, podlaskie 16-400 Polska
+ Google Map
Top