Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie zaproszenia

  • This wydarzenie has passed.

Spotkanie z Łukaszem Orbitowskim w Bibliotece

18 stycznia 2018, godz. 17:00

W czwartek, 18 stycznia 2018 r. Biblioteka Publiczna im. M. Konopnickiej w Suwałkach zaprasza na spotkanie z Łukaszem Orbitowskim.

Łukasz Orbitowski – pisarz i publicysta specjalizujący się głównie w literaturze grozy oraz prozie fantastycznej, choć coraz częściej sięgający do realiów codzienności. Za powieść „Inna dusza” otrzymał Paszport Polityki 2015.  Jest autorem powieści grozy, zbiorów opowiadań i powieści, tj.: „Horror Show!”, „Święty Wrocław”, „Widma”. Napisał również cykl bajek o kotach. Zadebiutował zbiorem opowiadań „Złe Wybrzeża”. Jego debiutem w fantastyce było opowiadanie „Diabeł na Jabol Hill”, zamieszczone w pierwszym numerze miesięcznika „Science Fiction” (2001). Jako recenzent i felietonista współpracował między innymi z „Nową Fantastyką”, „Przekrojem”, „Lampą”, „Mówią Wieki”, „Gazetą Wyborczą”. Od marca 2016 r. rozpoczął prowadzenie programu „Dezerterzy” na antenie TVP Kultura. Był dwukrotnie nominowany do Nagrody Literackiej „Nike” za powieści „Szczęśliwa ziemia” i „Inna dusza”.
Autor książek tj.:„Złe Wybrzeża”, „Szeroki, głęboki, wymalować wszystko”,  „Wigilijne psy”, „Horror show!”, „Tracę ciepło”,  „Pies i klecha”, t. 1. „Przeciwko wszystkim”, „Prezes i Kreska. Jak koty tłumaczą sobie świat”, „Pies i klecha”, t. 2. „Tancerz”, „Święty Wrocław”,  „Nadchodzi”, „Widma”, „Ogień”, „Szczęśliwa ziemia”, „Rękopis znaleziony w gardle”, „Zapiski Nosorożca. Moja podróż po drogach, bezdrożach i legendach Afryki”, „Inna dusza”, „Rzeczy utracone”, „Exodus”.

Spotkanie odbędzie się w suwalskiej bibliotece, przy ul. E. Plater 33A, w sali im. J. Towarnickiej, o godz. 17:00.
Wstęp wolny.

Suwałki Biblioteka Orbitowski

Szczegóły

Data:
18 stycznia 2018
Czas:
17:00

Organizator

BIBLIOTEKA PUBLICZNA IM. MARII KONOPNICKIEJ w Suwałkach
Strona internetowa:
www.bpsuwalki.pl

Miejsce

Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach
ul. Emilii Plater 33A
Suwałki, 16-400 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
www.bpsuwalki.pl
Top