Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie zaproszenia

  • This wydarzenie has passed.

Spotkanie wokół książki „Raport Witolda” i otwarcie wystawy

16 listopada 2017, godz. 17:00

Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach zaprasza na spotkanie z Małgorzatą Kupiszewską, pisarką, animatorem kultury, koordynatorem projektu „Rotmistrz Pilecki – Bohater Niezwyciężony”, które odbędzie się w sali im. J. Towarnickiej. Spotkanie będzie połączone z prezentacją książki „Raport Witolda” i otwarciem wystawy plakatów poświęconych rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu, a rozpocznie się 16 listopada o godz. 17:00.

Będzie to pierwsza w regionie, a zarazem  ostatnia prezentacja tej wystawy, która od kilku lat krąży po Polsce. Prezentowana była m.in. w Krakowie, Wrocławiu, Warszawie, Szczecinie i Legnicy.

Raport Witolda  został wydany pod Honorowym Patronatem i z przedmową Prezydenta RP Andrzeja Dudy  przez krakowską Fundację Gdzie, Studium Polski Podziemnej w Londynie i Wydawnictwo APOSTOLICUM . Książka jest dokładnym odwzorowaniem maszynopisu pozostawionego gen. Tadeuszowi Pełczyńskiemu, na chwilę przed wyjazdem W. Pileckiego do Polski rządzonej przez komunistów. Był odpowiedzią rotmistrza na niepewność, co do losów sporządzonego przezeń wcześniej, w 1943 r., tuż po ucieczce z niemieckiego obozu w Auschwitz  raportu, znanego jako „Raport W” i „Teren S”. 10 tysięcy nakładu niekomercyjnego wydania „Raportu Witolda” ma  trafić m.in. do bibliotek publicznych i szkolnych.

Suwałki Biblioteka Raport Witolda

Szczegóły

Data:
16 listopada 2017
Czas:
17:00

Organizator

BIBLIOTEKA PUBLICZNA IM. MARII KONOPNICKIEJ w Suwałkach
Strona internetowa:
www.bpsuwalki.pl

Miejsce

Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach
ul. Emilii Plater 33A
Suwałki, 16-400 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
www.bpsuwalki.pl
Top